Futbalisti IslanduReuters

Trpký koniec islandskej rozprávky. Domáci favoriti im strelili päť gólov

03.07.2016, 23:03

Futbalisti Francúzska skompletizovali kvarteto semifinalistov majstrovstiev Európy, keď v gólovo úrodnom zápase zdolali Island 5:2. Francúzi rozhodli o svojom triumfe už v prvom polčase, v ktorom predviedli vynikajúcu efektivitu streľby a vyhrali 4:0.

Domáci reprezentanti sa v zápase o účasť vo finále stretnú vo štvrtok 7. júla v Marseille s Nemeckom. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Portugalsko a Wales.

Štvrťfinále:
      Francúzsko - Island 5:2 (4:0)
      Góly: 12. a 59. Giroud, 20. Pogba, 43. Payet, 45. Griezmann - 56. Sigthórsson, 84. B. Bjarnason, rozhodovali: Kuipers – Van Roekel, Zeinstra (všetci Hol.), ŽK: Umtiti - B. Bjarnason.
      Zostavy:
      Francúzsko: Lloris - Sagna, Umtiti, Koscielny (72. Mangala), Evra - Pogba, Matuidi - Sissoko, Griezmann, Payet (80. Coman) - Giroud (60. Gignac)
      Island: Halldórsson - B. Sevarsson, Arnason (46. Ingason), R. Sigurdsson, A. Skúlason - Gudmundsson, A. Gunnarsson, G. Sigursson, B. Bjarnason - Sightórsson (83. Gudjohnsen), Bödvarsson (46. Finnbogason)

Diváci na zaplnenom štadióne v St. Denis vytvorili vynikajúcu atmosféru od úvodných minút. Podľa očakávania mali v úvode viac z hry domáci hráči. Prvý strelecký pokus zaznamenali v 6. minúte, ale strela Payeta nenarobila problémy brankárovi Halldórssonovi. Islanďania nevzali francúzske varovanie vážne a prišiel trest.

V 12. minúte Matuidi dlhým centrom vysunul Girouda, ktorý unikol islandskému obrancovi a prestrelil Halldórssona. Domáci sa s úvodným gólom neuspokojili a gólovo znovu udreli skôr, než dovolili Islandu vážnejšiu akciu.

V 20. minúte našiel Griezmann z rohového kopu hlavu Paula Pogbu, ktorý využil nedôraz islandského hráča a upravil na 2:0. Príležitosť Islanďanov prišla v 25. minúte po dlhom aute, ale tiesnený Bödvarsson v pokutovom území prestrelil bránku. Optimistické myšlienky Islanďanov na druhopolčasový pokus o malý zázrak dostali vážne trhliny v závere prvého polčasu.

V 43. minúte presne namieril Payet, ktorý strelou z hranice pokutového územia ukončil sériu zmätkov v obrane súpera. V eufórii hrajúci Francúzi stihli do prestávky pridať aj štvrtý gól, keď si Griezman efektným lobom vychutnal brankára Halldórssona.

Islanďania siahli k dvom striedaniam a v úvode druhého polčasu si dávali väčší pozor na obranu. Fanúšikovia nováčika ME hnali Islanďanov vpred aj za nepriaznivého stavu a v 56. minúte si mohli od radosti zakričať. Loptu po centri Sigurdssona usmernil za Llorisov chrbát Sightórsson a upravil na 4:1. Francúzov však inkasovaný gól nerozhodil a gólová odpoveď prišla takmer okamžite. Giroud využil slabý dôraz obrany Islandu vo vzdušnom súboji a v 59. minúte strelil piaty gól Francúzska.

V 64. minúte sa po hlavičke striedajúceho Ingasona zaskvel brankár Lloris, ktorý loptu náročným zákrokom vytlačil na roh. Tímom nechýbalo nasadenie ani za jednoznačného stavu a ďalšie zaujímavé momenty prišli až v závere zápasu.

V 84. minúte využili Islanďania chybu francúzskej obrany, keď sa v hlavičkovom súboji presadil Bjarnason a prekonal Llorisa - 5:2. Islanďania už v posledných minútach zápasu ďalší gól nestrelili a Francúzi tak potvrdili pozíciu favorita.

01 - Modified: 2017-05-18 06:37:27 - Feat.: - Title: Ladislav Borbély v Tak Určitee: Som presvedčený, že s Anglickom neprehráme 02 - Modified: 2016-07-12 16:19:12 - Feat.: - Title: Tréner Nemcov prekonal sklamanie. Reprezentáciu povedie aj naďalej 03 - Modified: 2016-07-12 05:38:17 - Feat.: - Title: Na šampionáte bol hviezdou, teraz ho chcú špičkové kluby: Nie je na predaj, odkazuje spolumajiteľ West Hamu 04 - Modified: 2016-07-11 22:19:26 - Feat.: - Title: Dôvody titulu? Ronaldo či neznámy náhradník 05 - Modified: 2016-07-11 21:37:32 - Feat.: - Title: V Portugalsku vypukol po výhre druhý Silvester
18. apríl 2024 04:54