Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.07.2016, 13:39

Sagan opäť bavil. Najprv vyhral prémiu a potom si odskočil do karavanu fanúšika na toaletu

Sagan opäť bavil. Najprv vyhral prémiu a potom si odskočil do karavanu fanúšika na toaletu
Zdroj: Twitter/LeTour

Fanúšik cyklistiky, ktorý sa rozhodol Tour de France sledovať priamo pri ceste so svojim karavanom, zostal včera šokovaný. Na dvere mu totiž zaklopal cyklistický majster sveta, ktorý mal naňho špeciálnu požiadavku. Chcel použiť jeho toaletu. Áno, hovoríme o Petrovi Saganovi, ktorý sa aj takýmto spôsobom opäť zviditeľnil.

Po prémii
Ako k tomu došlo? Včerajšia etapa mala cieľ vo Finhaut-Emosson. Už vopred bolo jasné, že náš cyklista o prvenstvo nebude bojovať. Cieľ bol totiž na vrchole stúpania. Napriek tomu sa Sagan dostal do úniku, aby vyhral špurtérsku prémiu. Po nej televízne kamery Slováka zachytili ako zvesil nohy a vystúpil si zo skupinky, ktorá bola v úniku. V tom čase mal na pelotón náskok asi 11 minút. Či tak urobil preto, aby šetril sily nebolo zrejmé.

Na istý čas zmizol z kamier, až kým ho zachytili s vyzlečeným tričkom. Až zábery fanúšikov po etape ukázali, čo sa dialo v tých pár minútach. Sagan jednoducho zišiel z bicykla a využil obytný automobil fanúšika pri ceste. Bicykel si oprel o auto a využil jeho toaletu.

Pri okraji
Aj keď to televízne prenosy neukazujú, cyklisti najmä v dlhších etapách bežne zastavujú na toaletu. Zväčša sa tak deje v úvodnej časti etapy, keď zastavujú pri okraji cesty. Saganov kúsok ale určite nepatrí medzi bežné.

Sagan si užíval vjazd do cieľa 16. etapy

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.