Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.08.2016, 08:39

Má za sebou katastrofálny polrok, mladá Slovenka však v Riu prekvapila všetkých

Má za sebou katastrofálny polrok, mladá Slovenka však v Riu prekvapila všetkých
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Slovenskej tenisovej dvojke málokto na olympiáde veril a predsa to dokázala. Anna Karolína Schmiedlová má za sebou olympijskú premiéru a v soboru večer v Riu ju absolvovala nadmieru úspešne. Samu seba prekvapila triumfom nad favorizovanou Taliankou Robertou Vinciovou, navyše v dvoch setoch a po veľmi kvalitnom výkone.

Schmiedlová mala pritom prvý polrok priam katastrofálny. Na žiadnom turnaji WTA nevedela prejsť cez 1. kolo a až v polovici júla, necelé tri týždne pred svojím štartom na OH zastavila na švédskej antuke šnúru prehier na čísle 16. "Ja stále nemôžem uveriť, že sa mi podarilo vyhrať. To by asi nikto neveril, že po tom všetkom zdolám hráčku z top desať. Ale som veľmi šťastná, nielen preto, že som vyhrala, ale že som aj dobre hrala," tešila sa po zápase.

Recept bol pomerne jednoduchý: "Cítila som sa dobre preto, že toto je olympiáda, tú si treba užiť. Takže som necítila nejaký prílišný stres. Super, že ma prišlo povzbudiť veľa ľudí. Veľmi ma to prekvapilo a cítila som, že mám väčšiu podporu ako súperka."

Priznala, že mala to ho "plné zuby", lebo takto neskoro už dlho nehrala. Zápas sa skončil polhodinu pred "večierkou", teda o 21.30 miestneho času. "Už som chcela ten zápas skončiť. Bolo to také zvláštne. Ale ináč som sa hýbala dobre a dokázala som prejsť mnohými ťažký loptami, z čoho mám najväčšiu radosť."

V druhom sete do bolo ozaj kritické. Za stavu 2:0 pre 21-ročnú Slovenku sa zdalo, že plné zuby toho má o 12 rokov staršia súperka. Talianska tenistka však vtedy na čas zvrátila vývoj a viedla 4:2. "Bol to proste výpadok," konštatovala.

Prvé dni pod piatimi kruhmi si Schmiedlová silne uvedomuje. Už len prítomnosť prezidenta SR na zápase a vôbec v dejisku olympiády je niečo, s čím sa na profesionálnom okruhu nestretáva: "A celkovo na atmosfére cítim niečo iné, už len preto, že to nie je len o tenise. Postupne spoznávam aj iných športovcov a vôbec nových ľudí v tíme. Aj otvárací ceremoniál bol zážitok. Trochu ma mrzí, že tu nemám nejakú kamarátku a že som na izbe sama, ale zase sa rada stretávam s novými ľuďmi. Už som bola na tréningu vodných slalomárov," povedala Schmiedlová a s úsmevom dodala, že s radosťou si uvedomuje, ako jej nečakané víťazstvo v 1. kole možno prekazí plány na vytipované pamätihodnosti Ria.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.