Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.08.2016, 10:31

V Riu zaútočili na autobus novinárov. Troch ľudí zranili

Dve okná na autobuse rozbili a roztrieštené sklo poranilo troch cestujúcich.

V Riu zaútočili na autobus novinárov. Troch ľudí zranili
Zdroj: Reuters

Niektorí zo svedkov tvrdia, že počuli streľbu, polícia pracuje aj s verziou, že okná zasiahli kamene. Zasiahnutý autobus prevážal novinárov medzi basketbalovou halou a hlavným štadiónom vo štvrti Curicaca, ktoré sú zhruba 40 minút od seba.

„Strieľali po nás. Chcem povedať, že sme počuli výstrely zo zbrane,“ opísal udalosť jeden z cestujúcich novinárov a zároveň bývalý kapitán amerického letectva Sherryl Michaelson. Podľa hovorcu usporiadateľov olympiády Maria Andradyho kriminalisti zisťujú, či skutočne išlo o strely, alebo či sklo rozbili kameňmi.

„Zatiaľ sme nedokázali určiť, o aký typ projektilu išlo. Nechceme špekulovať,“ povedal hovorca s tým, že incident sa odohral len niekoľko kilometrov severne od olympijského štadiónu. Dodal, že pri incidente boli ľahko zranení traja z približne dvanástich cestujúcich.

Pouličné násilie narušilo priebeh športovej akcie už v sobotu. Člen miestneho gangu strieľal pri jazdeckom športovisku zrejme po policajnom drone, strela však len tesne minula prihliadajúceho novinára, uviedli úrady.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.