Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.08.2016, 00:00

Kariéru Beňuša zachránil dlh, pomohli mu rodičia

Kariéru Beňuša zachránil dlh, pomohli mu rodičia
Zdroj: TASR

Prvú medailu pre Slovensko vybojoval na olympiáde v Riu de Janeiro vodný slalomár. Strieborný Matej Beňuš tak úspešne nadviazal na úspechy legendárneho Michala Martikána v kategórii C1. 28-ročný Bratislavčan pochádza zo športovej rodiny – otec Ladislav bol moderný päťbojár, mama Jana reprezentovala tiež na divokej vode.

Zaujímavosťou je, že kvôli kariére nášho hrdinu z Ria sa museli zadlžiť. „Zobrali sme si pôžičku okolo 200-tisíc korún, aby sme pre Maťka aj dcéru zakúpili kvalitnejšie lode, pádla a ďalšie vybavenie,“ povedal pre HN Ladislav Beňuš. Vďaka tejto investícii sa Beňuš presadil až do mládežníckej reprezentácie a v roku 2004 sa stal juniorským vicemajstrom sveta. Na jeho životnom úspechu majú podľa rodičov svoj podiel aj Peter a Pavol Hochschornerovci, ktorí vyrastali v rovnakej karloveskej lodenici ako nový strieborný hrdina z Ria 2016.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.