Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.08.2016, 16:54

Našu kajakárku rozhodili riasy: Zdvihla som aj ruku, ale rozhodca bol nervózny

Martina Kohlová
Zdroj: TASR/AP

Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Martina Kohlová nepostúpila do A-finále K1 na 200 m na OH v Riu de Janeiro.

V treťom semifinále finišovala až na štvrtom mieste za Novozélanďankou Lisou Carringtonovou, Španielkou Teresou Portelovou Rivasovou a Innou Klinovovou z Kazachstanu, keď ju pred štartom rozhodili riasy.

V utorok popoludní sa tak predstaví v B-finále. Do bojov o medaily sa kvalifikovali dve najlepšie kajakárky z každého semifinále a ďalšie dve na základe dosiahnutého času.

Pre Kohlovú to bolo premiérové olympijské vystúpenie v singli, na OH 2012 v Londýne i na OH 2008 v Pekingu štartovala v K2 na 500 m spoločne s Ivanou Kmeťovou. V Riu ešte absolvuje disciplínu K1 na 500 m.

Kohlová bola sklamaná, že nepostúpila do bojov o medaily. "Na štarte som si dávala dole riasy, v mojej dráhe ich bolo veľmi veľa. Aj som zdvihla ruku smerom k rozhodcovi, ale ten bol nervózny a poslal ma rýchlo na štart. Dosť to človeka rozhodí, najmä keď je to šprint. Dala som zo seba všetko, viac som nemohla. Nie som spokojná, mala som na áčko," povedala zverenka trénera Filipa Petrlu.
      
Výsledky tretieho semifinále K1 na 200 m:
1. Lisa Carringtonová (N. Zél.) 39,561, 2. Teresa Portelová Rivasová (Šp.) 40,241, 3. Inna Klinovová (Kaz.) 40,381 - postúpili do A-finále, 4. Martina KOHLOVÁ (SR) 41,286, 5. Andreanne Langloisová (Kan.) - postúpili do B-finále, 6. Conny Wassmuthová (Nem.) 41,725, 7. Lasma Liepová (Tur.) 41,866    

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.