Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.08.2016, 15:45

Slovák sa v cieli hneval: Zabrzdili ma riasy, psychicky ma to poznačilo

Slovák sa v cieli hneval: Zabrzdili ma riasy, psychicky ma to poznačilo
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Na breh vystúpil s nahnevaným výrazom a trsom rias v ruke. Stalo sa to, čoho sa obával už pred olympiádou. "Povedal som to už predtým, pokiaľ budú riasy vo vode, ani ten najväčší favorit nemá šancu," zhodnotil nevydarené vystúpenie rýchlostný kanoista Peter Gelle.

Čoskoro tridsaťdvaročný slovenský reprezentant si vyskúšal olympijský kanál na štadióne Lagoa prvýkrát tesne pred hrami. Predtým o ňom iba počul a neboli to najlepšie správy. "Údajne je tam veľa rias, čo je práve pre náš šport veľké obmedzenie. Dúfam, že ma organizátori pozitívne prekvapia," povedal ešte pred odletom.

No neprekvapili. V utorňajšom A-finále K1 na 1000 m obsadil posledné miesto. Trúfal si na viac, no približne po 250 metroch sa zamotal do vodného porastu a nabral stratu, ktorú už nedokázal zmazať. "Zaseklo sa mi to na kormidle. Hneď, ako som tým prešiel, vedel som, že to tam mám, lebo až so mnou 'cuklo'. Snažil som sa, ale nedalo sa s tým pohnúť," povedal zverenec trénera Radovana Šimočka. "Aj psychicky ma to poznačilo," dodal Gelle.

Gelle odštartoval vo finále v druhej dráhe a po prvom úseku za súpermi výrazne zaostával. Z poslednej ôsmej pozície sa až do konca neodlepil. "Voda bola úplne zanesená a nemal som ani možnosť vykľučkovať. Najhoršie je, že počas tréningov a keď som si pred štartom prešiel trať, nič som nezbadal. Teraz tam toho bolo plno," pokračoval.

Po finále tak uňho zavládlo veľké sklamanie a zároveň aj roztrpčenie nad organizáciou. "Toto by sa nemalo stávať. Štyri roky práce sú 'v prdeli'. Som veľmi sklamaný. Veril som si určite na viac. Nevadí, keby som skončil aj ôsmy, ale tak, že by som naozaj vedel, že som na lepšie umiestnenie nemal."

Gelle tak nevylepšil svoje olympijské maximum z OH 2012 v Londýne kde skončil šiesty v K4 na kilometri spoločne s Erikom Vlčekom, Martinom Jankovcom a Jurajom Tarrom a ôsmy v K2 na 1000 m po boku Erika Vlčeka. Dúfa, že sa mu to podarí o ďalšie štyri roky.

Na riasy vo vode sa sťažovala aj ďalšia slovenská reprezentantka. Kajakárka Martina Kohlová nepostúpila v pondelok do finále, nakoniec obsadila 10. miesto.

Zverenec trénera Radovana Šimočka tak nevylepšil svoje olympijské maximum z OH 2012 v Londýne. Tam skončil šiesty v K4 na kilometri spoločne s Erikom Vlčekom, Martinom Jankovcom a Jurajom Tarrom a ôsmy v K2 na 1000 m po boku Erika Vlčeka. Po Londýne sa rozhodol venovať sa singlovej kariére.

muži - K1 1000 m
A-finále: 1. Marcus Walz (Šp.) 3:31,45 min, 2. Josef Dostál (ČR) +0,70, 3. Roman Anoškin (Rus.) +1,92, 4. Murray Stewart (Austr.) +2,29, 5. Fernando Pimenta (Port.) +3,90, 6. Rene Holten (Dán.) +5,39, 7. Max Hoff (Nem.) +6,13, 8. Peter GELLE (SR) +9,24

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.