Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.08.2016, 00:00

Supervíkend našich uzavrie Sagan

Posledné tri dni olympijských bojov v Riu de Janeiro môžu pre Slovensko priniesť ešte štyri medaily. Ponúkame vám prehľad našich medailových nádejí spolu s dátumom a časom, keď sa predstavia na olympijských športoviskách.

Chodec Tóth, dnes od 13.00 hod.
Majster sveta z minulého roka sa bude usilovať o historicky prvú medailu pre Slovensko v atletike. V predolympijských prognózach bol zároveň najvážnejším kandidátom na zisk najcennejšieho kovu. Podľa bookmakerov sú spolu s Tóthom najväčšími favoritmi ešte Francúz Yohann Diniz a austrálsky chodec Jared Tallent.

Kladivár Lomnický, sobota od 02.05 hod.
Zo štvrtkovej kvalifikácie síce do finále postupoval až z desiateho miesta, no ak sa prebojuje do záverečnej osmičky, v záverečných troch pokusoch sa môže stať čokoľvek. Podľa výkonov v súboji o postup ho od bronzu delili približne dva metre. Bookmakeri mu podľa vypísaných kurzov predpovedajú 8. miesto.

Štvorkajak, sobota od 14.49 hod.
Ak sa naplnia papierové predpoklady, štvorkajak v zložení Erik Vlček, Juraj Tarr, Denis Myšák a Tibor Linka dnes postúpia z rozjazdy priamo do finále. Členovia tohto kvarteta sú úradujúcimi majstrami sveta a niektorá z troch medailí by im nemala uniknúť. Najvážnejších súperov Slovenska treba hľadať v lodiach Austrálie, Česka a Maďarska.

Peter Sagan, nedeľa od 17.30 hod.
„Ten chlapec je schopný všetkého,“ zhodovali sa zástupcovia slovenskej výpravy aj súperi Sagana v pretekoch cross-country v horskej cyklistike. Jeho tréner sa vyjadril, že za dobrý výsledok možno považovať umiestnenie do 15. miesta. Samotný Žilinčan netuší, čo môže od seba v elitnej konkurencii očakávať. Medaila by bola veľkou senzáciou.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.