TASR/Radovan Stoklasa

Mladí Slováci prevalcovali Cyprus. Vytúžený postup je veľmi blízko

05.09.2016, 17:38

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov urobila ďalší podstatný krok na majstrovstvá Európy 2017 tejto vekovej kategórie v Poľsku. V pondelňajšom stretnutí  8. kvalifikačnej skupiny zvíťazila na pôde cyperských vrstovníkov v Larnake 3:0.

Gólmi sa o to postarali Martin Chrien, Matúš Bero a Albert Rusnák ml. Zverenci Čecha Pavla Hapala zvýšili svoj náskok na čele tabuľky pred druhým Holandskom na päť bodov a spečatiť postup budú môcť už 7. októbra doma proti Bielorusku.

Cyprus - Slovensko 0:3 (0:1)
Góly: 1. Chrien, 58. Bero, 72. Rusnák. Rozhodoval: Meškov (Rus.). ŽK: Ioannou, Aresti - Mazáň, ČK: 87. Aresti (Cyprus) po 2. ŽK.
zostavy a striedania:
Cyprus: Georgiou - Kyriakou, Karo, Ioannou, Wheeler - Katelaris (60. Ilia), Papafotis (75. Kousoulos) - Antoniou, Aresti, Panagi (47. Koumis) - Pittas
Slovensko: Chovan - Valjent, Niňaj, Škriniar, Mazáň - Lobotka, Chrien (27. Hromada) - Rusnák, Bero, Mihalík (82. Ivan) - Šafranko (90. Vestenický)

Hostia sa ujali vedenia hneď v úvodnej minúte, keď po nakopnutí dopredu zabojoval Šafranko, s jeho prispením sa k lopte dostal Chrien, ktorý z prvej prekonal domáceho brankára. Potom sa presadzovali skôr cyperskí futbalisti, dobré šance mali Pittas i Panagis, jednu akciu zastavil dôležitým obranným zákrokom Niňaj.

V doterajšom priebehu kvalifikácie boli účinnou zbraňou Slovenska krídla Rusnák s Mihalíkom a druhý menovaný sa ukázal v 34. minúte, keď prihral do vyloženej príležitosti Berovi, ktorého strelu však vyrazil Georgiou. Z vyplývajúceho rohového kopu zakončil tesne nad práve Mihalík a ten istý hráč mal podobnú možnosť aj v závere prvého polčasu.

Druhé dejstvo odštartovalo situáciou nápadne pripomínajúcou otvárací zásah, ale tentoraz Hromada nepokoril brankára domácich. Hostia sa snažili o vysunutia za defenzívnu líniu súpera, no výpady sa im nedarilo dotiahnuť do 58. minúty, keď sa spolupráca Mihalík - Bero zapakovala už s gólovým zakončením.

Bero po zblokovaní prvej strely skóroval na druhý pokus. V 63. minúte unikal Hromada, za cenu žltej karty ho krok pred pokutovým územím sfauloval Ioannou. Nariadený priamy kop technickým projektilom nezužitkoval Rusnák.

O sedem minút neskôr chcel Bero odplatiť Mihalíkovi asistenciu, ale krídelník minul. V týchto chvíľach už Cyperčania pôsobili odovzdaným dojmom, Rusnák v 72. minúte po prihrávke Bera prepálil Georgioua a zvýšil na rozdiel triedy. Slováci zvyšok duelu poľahky odkontrolovali.

tabuľka 8. skupiny:
     1. SLOVENSKO  6 5 0 1 17:4 15
     2. Holandsko  6 3 1 2 11:9 10
     3. Bielorusko 6 2 2 2  6:7  8
     4. Turecko    5 2 0 3  5:7  6
     5. Cyprus     7 1 1 5  3:15 4

01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
18. apríl 2024 06:53