Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Pred pol rokom bol tréner futbalovej reprezentácie Ján Kozák vynášaný do nebies – rešpektovaný u hráčov, expertov, fanúšikov aj v médiách. No stačil jeden týždeň, respektíve jeden pozápasový rozhovor na to, aby bol označovaný za arogantného psychopata, v ktorom sa po rokoch prebudila jeho v minulosti dobre známa povaha búrliváka. Dovolil si nepovolať do tímu Miroslava Stocha, pričom tento jeho krok sa nestretol s pochopením u všetkých hráčov.

Tým sa do víťazného mužstva z minulej kvalifikácie vkradli prvé trhliny. No netreba zabudnúť na to, že aj bez Stocha či zranených Weissa, Kucku alebo Dudu dokázali Slováci až do vylúčenia hrať s favorizovaným Anglickom rovnocennú partiu. Bude zaujímavé sledovať, či si Ján Kozák v ďalšom priebehu kvalifikácie so vzniknutou situáciou poradí.

V mnohom však začína pripomínať udalosti spred šiestich rokov po úspešnom vystúpení na majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike. Vtedajší kouč Vladimír Weiss vtedy pod tlakom verejnosti, mediálne pretriasanej výšky mesačného príjmu a zlej hry a výsledkov z postu odstúpil. Zostáva veriť, že sa Slováci dostanú už o mesiac v Slovinsku späť na víťaznú vlnu a „nevyštvú“ Kozáka na vedľajšiu koľaj. Veď sa vlastne pri štarte kvalifikácie nič zásadné zo športovej stránky nestalo – prehrali sme s topfavoritom našej skupiny.

Pozrite si reakciu Jána Kozáka v priamom prenose RTVS:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.