TASR/AP

Rusi si tesne poradili s mladíkmi zo Severnej Ameriky, rozhodla druhá tretina

20.09.2016, 07:53

Ruskí hokejisti vyhrali vo svojom druhom zápase Svetového pohára v Toronte nad výberom Severnej Ameriky tesne 4:3 a udržali sa tak v hre o postup do semifinále. V B-skupine im patrí s dvomi bodmi priebežné druhé miesto.

"Zborná" sa nevedela poriadne rozbehnúť štyri tretiny na turnaji, no v tej piatej predviedla svoju silu. Rusi otočili z 0:1 na 4:1 a položili základ svojho prvého triumfu.

Za hviezdy zápasu vyhlásili ruského brankára Sergeja Bobrovského, útočníka Tím Severná Amerika Ryana Nugenta-Hopkinsa a centra "zbornej" Jevgenija Kuznecova.

B-skupina:
      Tím Severná Amerika - Rusko 3:4 (1:0, 1:4, 1:0)
      Góly: 6. Matthews (McDavid, Scheifele), 38. Rielly (Nugent-Hopkins, Gaudreau), 44. Nugent-Hopkins (MacKinnon, Parayko) - 30. Namestnikov (Telegin, Anisimov), 31. Kučerov (Kuľomin), 34. Kuznecov (Panarin, Zajcev), 36. Tarasenko (Dacjuk, Ovečkin). Strely na bránku: 46:25. Rozhodcovia: Dwyer, O'Halloran - Heyer, Amell (všetci Kan.), vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 19.078 divákov.
      Tím Severná Amerika:
      M. Murray (36. Gibson) - Jones, R. Murray, Rielly, Parayko, Gostisbehere, Trouba - MacKinnon, Nugent-Hopkins, Drouin - Scheifele, McDavid, Matthews - Larkin, Eichel, Gaudreau - Saad, Couturier, Trocheck
      Rusko:
      Bobrovskij - Zajcev, Orlov, Jemelin, Markov, Marčenko, Kulikov - Tarasenko, Dacjuk, Ovečkin - Kučerov, Malkin, Kuliomin - Dadonov, Kuznecov, Panarin - Namestnikov, Anisimov, Telegin

Rusko v úvode stretnutia ubránilo presilovku súpera a vrhlo sa do útoku, no prišlo zaváhanie Dacjuka v súboji s McDavidom a bol z toho prvý gól. Ukážkové prečíslenie zakončil do odkrytej bránky Matthews - 1:0. Mladíci boli aktívni aj v ďalšom priebehu a Bobrovskij musel byť neustále v strehu.

Do dobrej šance sa už-už rútil Ovečkin, no namiesto toho, aby si puk posunul nohou, ho pristúpil a z nájazdu nič nebolo. Na druhej strane pohrozil Rielly, ale ruský brankár si poradil. V ďalších minútach tempo upadlo a chýbali vyložené šance. Hlavne Rusku, ktoré síce hralo lepšie ako v prvom zápase, ale stále to nebolo ono.

To sa zmenilo po prestávke, keď ruská "mašina" konečne preradila na vyšší rýchlostný stupeň. Nakopli ju dve vylúčenia severoamerických mladíkov. "Zbornej" presilovky síce príliš nevyšli, no veľký tlak, ktorý si počas nich vytvorila, pokračoval aj pri hre 5 na 5. V polovici zápasu už prišli aj góly a Rusi v priebehu 50 sekúnd otočili na 2:1. Najprv sa z dorážky presadil Namestnikov a po ňom z ľavého kruhu aj Kučerov.

Medzitým ešte Ovečkin opečiatkoval žŕdku a to nebolo všetko. V 34. minúte hrali tímy 4 na 4, keď Kuznecov predviedol parádnu samostatnú akciu z hĺbky vlastného pásma a zvýšil na 3:1. O dve minúty neskôr vyhnal M. Murrayho z bránky strelou z otočky Tarasenko - 4:1. Severoamerickému výberu sa podarilo znížiť v závere tretiny zásluhou Riellyho.

Dramatický duel plný rýchlych brejkov a pekných kombinácií na oboch stranách pokračoval aj ďalej. Mladíci využili svoju piatu presilovku v 44. minúte a Nugent-Hopkins šikovným tečom upravil na rozdiel jedného gólu - 3:4.

Veľká šanca na vyrovnanie prišla v 52. minúte, keď mali Severoameričnaia 94-sekundovú výhodu o dvoch hráčov, no nevyužili ju. Rusi svoj tesný náskok už ubránili. Mladíkom nepomohla ani záverečná hra bez brankára 6 proti 4, keď po Riellyho strele zazvonila žŕdka.

tabuľka:
      1. Švédsko     1 1 0 0 0  2:1  2
      2. Rusko       2 1 0 0 1  5:5  2
      3. S. Amerika  2 1 0 0 1  7:5  2
      4. Fínsko      1 0 0 0 1  1:4  0

01 - Modified: 2024-04-19 15:11:08 - Feat.: - Title: Európska únia pripravuje nový balík sankcií voči Rusku. Zamerajú sa na "obchádzačov" 02 - Modified: 2024-04-19 14:48:08 - Feat.: - Title: Havarovaný ruský bombardér predtým útočil na Dnipro a Kryvyj Rih. Pomstili sme sa, tvrdí Ukrajina 03 - Modified: 2024-04-19 16:00:00 - Feat.: - Title: Ruskí špióni v sieti Nemcov. Dvaja muži chceli zabrániť v pomoci Ukrajine a plánovali bombové útoky 04 - Modified: 2024-04-19 09:56:49 - Feat.: - Title: V Poľsku zadržali dvoch podozrivých z útoku na Navaľného spolupracovníka 05 - Modified: 2024-04-19 11:15:20 - Feat.: - Title: Na juhozápade Ruska sa zrútil bombardér. Ukrajina sa prihlásila k jeho zostreleniu
19. apríl 2024 18:13