Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.10.2016, 14:39

Weiss mladší sa verejne ospravedlnil. Hamšík by ho chcel späť v reprezentácii

Weiss sa ospravedlnil kvôli incidentu z nedele, keď mal pod vplyvom alkoholu šoférovať, čo ale popiera.

Weiss mladší sa verejne ospravedlnil. Hamšík by ho chcel späť v reprezentácii
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Slovenský futbalista Vladimír Weiss ml. sa ospravedlnil vlastnej rodine i kolegom z reprezentácie za nedeľňajší incident, po ktorom ho polícia obvinila z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Tréner Ján Kozák ho na ďalší deň vyradil z kádra na nadchádzajúce zápasy kvalifikácie MS 2018 so Slovinskom a Škótskom.

"Chcel by som sa ospravedlniť svojej rodine, blízkym, trénerovi a chalanom z reprezentácie za vzniknutú situáciu, ku ktorej sa však momentálne nebudem vyjadrovať. Situáciu rieši môj advokát. Chcem len zdôrazniť, že auto som nešoféroval a som presvedčený, že o tejto záležitosti rozhodnú kompetentné orgány podľa práva a nie médiá. Držím palce reprezentácii, rozhodnutie trénera Kozáka plne akceptujem a rešpektujem," uviedol 26-ročný krídelník prostredníctvom svojho konta na sociálnej sieti Twitter.

​​V nedeľu skoro ráno zastavila policajná na Rázusovom nábreží v Bratislave luxusné auto. V ňom sa malo nachádzalo až desať mladých ľudí vrátane Weissa, ktorý ho mal šoférovať. Slovenský futbalista sa odmietol podrobiť dychovej skúške aj odberu krvi a bol predvedený na policajné oddelenie. Na druhý deň ho polícia obvinila, ale prepustila z cely predbežného zadržania.

Voči obvineniu Weiss a jeho právny zástupca Juraj Kuráň podali sťažnosť. Podľa vyjadrenia obhajcu Weissa pre TASR je obvinenie založené len na výpovedi jedného svedka, a to príslušníka polície. Z ďalších troch výpovedí svedkov vyplýva, že Weiss motorové vozidlo nešoféroval. V utorok vzal na seba zodpovednosť Weissov kamarát David.

"Ja som šoféroval. Bol som o tom už aj vypovedať na polícii. Urobili sme hlúposť, že sme išli v aute desiati. To je všetko, čo môžem v tejto chvíli k celej záležitosti povedať," uviedol David pre denník Plus jeden deň. Podľa Kuráňa navyše polícia jeho klienta šikanovala a robila nátlak pri dychovej skúške a odbere krvi. Prípad dozoruje Okresná prokuratúra Bratislava 1.

Weissovi uškodil incident aj po športovej stránke, keď ho reprezentačný lodivod Ján Kozák vyradil z nominácie na blížiace sa súboje v Slovinsku a doma so Škótskom.

"Porozprávam sa s ním, ale rozhodol som sa, že počas týchto dvoch zápasov nebude k dispozícii, pretože na prácu potrebujeme pokoj. Uvidíme, ako dopadne vyšetrovanie tejto záležitosti a potom budeme robiť ďalšie závery. Z toho, čo sa stalo, som smutný, pretože Vlada mám ako hráča veľmi rád. Je to pre nás užitočný, kľúčový hráč. Vo veľa zápasoch nám pomohol, alebo ich dokonca rozhodol," vyjadril sa Kozák na pondelňajšom reprezentačnom zraze v Senci.

"Rád by som tu videl obidvoch chalanov, či už Miňa alebo Vlada," vyjadril sa pre novinárov Marek Hamšík. Narážal tým práve na Weissove aktuálne problémy, ale aj na problémy Miroslava Stocha, ktorého pred začiatkom kvalifikácie Kozách vyradil z reprezentácie s tým, že pod ním už štartovať nebude.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.