Titul Miss Universe do Dominikánskej republiky

06.06.2003, 00:00

Víťazkou tohtoročnej súťaže o titul Miss Universe sa v stredu stala Miss Dominikánskej republiky Amelia Vega (na snímke). Za iba 18-ročnou študentkou skončila na druhom mieste Juhoafričanka Cindy Nellová, tretiu priečku obsadila Miss Srbska a Čiernej Hory Sanja Papičová. Na súťaži v Paname sa zúčastnilo 70 kráľovien krásy. Slovenskú republiku zastupovala Petra Mokrošová, do 15-členného finále sa však nedostala. Česká kráska Kateřina Smržová skončila na siedmom mieste. Súťaž Miss Universe znamenala pre Panamu príležitosť propagovať svoj nový imidž turistickej destinácie po tom, čo táto latinskoamerická krajina bola niekoľko desaťročí v tieni americkej armády ochraňujúcej do 31. decembra 1999 Panamský prieplav. Prehliadku ženskej krásy v novom kongresovom stredisku Figali, postavenom na mieste bývalej americkej vojenskej základne Fort Amador, sledovalo okolo 600 miliónov televíznych divákov.

24. apríl 2024 12:08