Cibulková na MS v Singapure podľahla svetovej jednotke v troch setoch

23.10.2016, 15:59
Naša tenistka nastúpi v utorok proti Rumunke Halepovej.

Slovenskej tenistke Dominike Cibulkovej nevyšiel vstup do MS WTA Tour v Singapure. Pri debute na Turnaji majsteriek prehrala v strhujúcom dueli červenej skupiny ako nasadená sedmička s turnajovou i svetovou jednotkou Nemkou Angelique Kerberovou za 2:17 h 6:7 (5), 6:2, 3:6. Kerberová natiahla víťaznú sériu so slovenskou jednotkou na päť zápasov a vo vzájomnej bilancii sa ujala vedenia 5:4. Cibulková nastúpi v utorok proti tretej nasadenej Rumunke Simone Halepovej, ktorá si na úvod poradila s ďalšou debutantkou Američankou Madison Keysovou hladko 6:2, 6:4.

Cibulkovej nevyšiel úvod zápasu s Kerberovou, keď v úvodnom geme stratila svoje podanie a Nemka si po potvrdení brejku ujala vedenia 2:0. Šampiónka Australian Open i US Open tradične ťažila zo skvelej defenzívy, žiadna loptička nebola pre ňu stratená. Cibulková sa musela na každý fitítn nadrieť.

Za stavu 3:4 si nechala zavolať svojho trénera Mateja Liptáka, ktorý ju nabádal, aby začala hrať viac po čiarách. Cibulková si jeho rady zobrala k srdcu a vďaka odvážnej hre s množstvom winnerov otočila na 5:4. O osude prvého setu napokon rozhodol až tajbrejk. V skrátenej hre vyrovnala Slovenka z 1:3 na 3:3, koncovka však patrila Keberovej.

Pred začiatkom druhého dejstva sa Nemka odobrala do šatne prezliecť sa. Krátka pauza ju vyviedla z rytmu. Po návrate na kurt začala kopiť nevynútené chyby, dvakrát stratila podanie a Cibulková si vybudovala náskok 4:0. Nemka v ďalších minútach skorigovala na 2:4, no záver setu bol v réžii Slovenky. Zakončila ho víťazným forhendovým longlajnom. V treťom sete Cibulková za stavu 1:1 vďaka kvalitným returnom čistou hrou zobrala Keberovej podanie. Nemka sa však rýchlo otriasla, získala štyri gemy v rade a zápas už dotiahla do úspešného konca. Za stavu 5:3 premenila hneď prvý mečbal, predtým odvrátila dva brejkbaly

červená skupina:

Angelique Kerberová (1-Nem.) - Dominika CIBULKOVÁ (7-SR) 7:6 (5), 2:6, 6:3

01 - Modified: 2024-04-13 11:22:07 - Feat.: - Title: Slovenské tenistky postúpili na finálový turnaj v Seville, o rozhodujúci tretí bod sa zaslúžila Jamrichová 02 - Modified: 2024-03-29 08:48:41 - Feat.: - Title: Djokovič si kouča ešte nevybral. Nemám predstavu, či vôbec nejaký bude, povedal srbský tenista 03 - Modified: 2024-03-28 12:38:16 - Feat.: - Title: Dominika Cibulková má jasno, koho chce za prezidenta. Otvorene vyjadrila svoj názor 04 - Modified: 2024-03-01 18:56:23 - Feat.: - Title: Rozhodcovi kričal do tváre. Ruského tenistu Rubľova diskvalifikovali za nadávky 05 - Modified: 2024-02-13 23:00:00 - Feat.: - Title: Koniec singapurského sna. Tamojšie úrady riešia obrovskú kauzu prania špinavých peňazí
20. apríl 2024 09:24