Hviezdne výkony Slovákov v NHL. Hossa dvakrát skóroval a pokoril ďalšiu významnú métu

04.11.2016, 07:12
Pri svojom tohtosezónnom debute skóroval aj Daňo. Slovenskí brankári vychytali víťazstvá.

Slovenský hokejista Marián Hossa dosiahol ďalší významný míľnik vo svojej zámorskej kariére. V noci na piatok v súboji NHL prispel dvoma gólmi k víťazstvu Chicaga nad Coloradom 4:0 a v profilige sa už dostal na métu 504 presných zásahov, vďaka čomu sa v historických tabuľkách posunul pred svojho krajana Petra Bondru. Historicky najlepším slovenským kanonierom v NHL je Stan Mikita, ktorý vo svojej ére nastrieľal 541 gólov.

Prvý gól Mariána Hossu:

Druhý gól Mariána Hossu (video spustíte kliknutím na obrázok):

Hneď pri tohtosezónnom debute sa útočníkovi Winnipegu Markovi Daňovi podarilo zapísať do streleckej listiny, keď jeho gól z 52. minúty do siete Washingtonu poslal duel do extračasu. V ňom však jeho tím inkasoval z hokejky ruského kanoniera Alexandra Ovečkina a podľahol 3:4 po predĺžení. Bod za asistenciu si pripísal obranca Andrej Sekera, ktorého Edmonton prehral s New Yorkom Rangers 3:5.

V akcii boli aj obaja slovenskí brankári. Peter Budaj sa tešil z víťazstva Los Angeles nad Pittsburghom 3:2 po predĺžení. Na triumfe "kráľov" sa podieľal 21 úspešnými zákrokmi. Vo výbornom svetle sa prezentoval Jaroslav Halák, ktorý zneškodnil až 40 striel hráčov Philadelphie, jeho New York Islanders však podľahol "letcom" 2:3 po nájazdoch.

sumáre NHL:

BUFFALO SABRES - TORONTO MAPLE LEAFS 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly: 26. Foligno (J. Larsson, Reinhart) – 5. Marner (Bozak, van Riemsdyk), 22. Marner (van Riemsdyk). Brankári: Lehner - Andersen, strely na bránku: 43:29, 18.183 divákov.

NEW YORK ISLANDERS - PHILADELPHIA FLYERS 2:3 pp a sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 40. Tavares (Cizikas, Hickey), 53. Seidenberg (Bailey, de Haan) – 32. Konecny (Gudas), 60. Voráček (Cousins, Streit), rozh. náj. Giroux. Brankári: HALÁK - Neuvirth, strely na bránku: 27:42, 11.119 divákov.

NEW YORK RANGERS - EDMONTON OILERS 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Góly: 9. Hayes (Grabner, Skjei), 36. Grabner (Miller, K. Hayes), 50. Fast (Pirri, Skjei), 59. Nash (Holden, Stepan), 59. Miller (Holden, K. Hayes) – 7. Nugent-Hopkins (McDavid, Eberle), 31. Maroon (Puljujärvi), 49. A. Larsson (SEKERA, Letestu). Brankári: Lundqvist - Talbot, strely na bránku: 21:24, 18.006 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - WINNIPEG JETS 4:3 pp (1:0, 2:0, 0:3 - 1:0)
Góly: 15. Bäckström (Ovečkin, Williams), 22. Oshie (Burakovsky), 31. Ovečkin (Carlson, Bäckström), 64. Ovečkin (Carlson, Bäckström) – 43. Enström, 46. Lowry (Byfuglien), 52. DAŇO (Copp, B. Tanev). Brankári: Holtby - Hutchinson, strely na bránku: 32:27, 18.506 divákov.

FLORIDA PANTHERS - NEW JERSEY DEVILS 4:3 pp (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
Góly: 13. Ekblad (Yandle, Marchessault), 27. Malgin (Demers, Sceviour), 45. Trocheck (Jágr, Pysyk), 65. Trocheck – 39. Zajac (Palmieri, Severson), 45. Parenteau (Moore, Lappin), 57. Zacha (B. Bennett, Severson). Brankári: Reimer - Schneider, strely na bránku: 31:34, 11.597 divákov.

OTTAWA SENATORS - VANCOUVER CANUCKS 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 35. Hoffman. Brankári: Condon - Markström, strely na bránku: 24:27, 13.260 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - BOSTON BRUINS 3:4 pp a sn (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 16. Hedman (Kučerov, Filppula), 29. Johnson (Stralman, Stamkos), 51. Johnson (Coburn, Koekkoek) – 5. Carlo (Bergeron), 11. Spooner (Krug, Krejčí), 25. Pastrňák (Bergeron, Marchand), rozh. náj. J. Hayes. Brankári: Vasilevskij - Rask, strely na bránku: 30:31, 19.092 divákov.

DALLAS STARS - ST. LOUIS BLUES 6:2 (0:0, 2:1, 4:1)
Góly: 27. Eaves (Seguin, Ja. Benn), 32. Klingberg (Ja. Benn, Seguin), 44. Johns (Seguin, Oduya), 46. Spezza (Seguin, Lindell), 57. Klingberg (Ja. Benn), 57. Jo. Benn (Hamhuis, Korpikoski) – 32. Šťastný (Pietrangelo, Steen), 51. Pietrangelo (Šťastný, Jaškin). Brankári: Niemi - Allen, strely na bránku: 27:28, 18.532 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - COLORADO AVALANCHE 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Góly: 15. Toews (Keith), 16. HOSSA (Panarin, Anisimov), 41. HOSSA (Keith), 53. Panarin (Kane). Brankári: Crawford - Varlamov, strely na bránku: 21:38, 21.580 divákov.

ARIZONA COYOTES - NASHVILLE PREDATORS 3:2 pp a sn (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 10. Dvorak (White, Goligoski), 46. Duclair (Domi), rozh. náj. Duclair – 18. Irwin (Y. Weber, Ribeiro), 37. Smith (Subban, Ekholm). Brankári: Domingue - Rinne, strely na bránku: 28:37, 10.745 divákov.

LOS ANGELES KINGS - PITTSBURGH PENGUINS 3:2 pp (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Góly: 26. Lewis (Clifford, Martinez), 43. Greene (Carter), 63. Dowd (Pearson, Martinez) – 8. Crosby (Hörnqvist, Letang), 50. Crosby (Letang). Brankári: BUDAJ - Fleury, strely na bránku: 27:23, 18.230 divákov.

SAN JOSE SHARKS - CALGARY FLAMES 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Góly: 41. Burns (Pavelski, Thornton), 50. Karlsson (Vlasic, Tierney) – 37. Brouwer (Ferland, S. Bennett), 39. Tkachuk (Engelland, Frolík), 56. Tkachuk (Frolík, Engelland). Brankári: Jones - Johnson, strely na bránku: 28:22, 17.562 divákov.

Peter Budaj (Los Angeles) 62:30 21/23 91,3

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

01 - Modified: 2024-05-02 11:26:04 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Dobré správy. Fehérváry posilní Slovensko, k tímu sa pripojí v pondelok 02 - Modified: 2024-04-30 14:43:42 - Feat.: - Title: Slovenskí hokejisti do 18 rokov suverénne porazili Nórov 11:1, postupujú do štvrťfinále 03 - Modified: 2024-04-30 05:07:01 - Feat.: - Title: Erik Černák vypadol z play-off, môže posilniť slovenskú reprezentáciu na MS 04 - Modified: 2024-04-29 12:38:42 - Feat.: - Title: Odborník hodnotí možnú repre posilu Fehérváryho: Má dobrý odhad aj kvalitné vyvážanie puku. Skrátka kvalita 05 - Modified: 2024-04-29 04:54:10 - Feat.: - Title: Fehérváry je voľný na MS. Slovenský hokejista skóroval, no Washington prehral aj štvrtý duel s Rangers
02. máj 2024 14:34