Svetový rekord juniorky Štefečekovej

09.03.2003, 23:00
TASRTASRHNHN

Slovenská reprezentantka Zuzana Štefečeková si úspešne počínala v úvodnom podujatí Svetového pohára v streľbe z brokových zbraní v austrálskom Perthe, keď v trape obsadila piate miesto celkovým nástrelom 86 bodov. Talentovaná Slovenka navyše vytvorila v kvalifikácii výkonom 68 bodov nový juniorský svetový rekord a po prvej časti súťaže sa delila o prvé a štvrté miesto. Po finále klesla na piatu priečku, túto pozíciu si zabezpečila víťazným rozstrelom s Kanaďankou Susane Natrasovou. Prvenstvo si vybojovala výkonom 91 bodov Britka Sarah Gibbinsová, ktorá v rozstrele zdolala Číňanku Yu Jin Wang a získala pre svoju krajinu "kvóta plac" na OH 2004 v Aténach. V mužskom trape sa, žiaľ, do finále nepodarilo postúpiť trojici slovenských strelcov Vladimírovi Slamkovi, Mariánovi Kovačócymu a Vojtechovi Vargovi. Tým sa súčasne pripravili aj o možnosť bojovať o olympijskú miestenku do Atén. Najbližšie k finále mal na deviatom mieste Vladimír Slamka, ktorý strelil 118 bodov. Marián Kovačócy v súčte dvoch dní dosiahol výkon 114 a obsadil 20. miesto, Vojtech Varga nastrieľal 107 bodov a v 52-člennom štartovom poli skončil až na 43. priečke.
"S výkonom Zuzky Štefečekovej som maximálne spokojný. Hoci si po vytvorení svetového rekordu vo finále pohoršila, piate miesto je jej druhým najlepším umiestnením medzi seniorkami v rámci Svetového pohára. Cením si aj to, že v rozstrele dokázala zdolať skúsenú Kanaďanku. V mužskej kategórii chýbal Slamkovi k ešte lepšiemu výsledku iba kúsok šťastia. Dobre strieľal aj Kovačócy, ktorý absolvoval prvý raz takéto veľké podujatie medzi dospelými. Varga doplatil na slabší začiatok," zhodnotil reprezentačný tréner Branislav Slamka.
VÝSLEDKY
Trap žien: 1. Gibbinsová (V. Brit.) 91 + 3 k. o., 2. Jin Wang (Čína) 91 + 2. k. o., 3. Kiermayerová (Nem.) 90 (67+23),... 5. ŠTEFEČEKOVÁ (SR) 86 (68+18) + 2 k. o., trap mužov: 1. Vella (Aus.) 147, 2. Fabbrizi (Tal.) 14 +11 k.o., 3. Kable (Fidži) 144 +11 k. o... 9. SLAMKA 118, 20. KOVAČÓCY 114, 43. VARGA (všetci SR) 107.

19. máj 2024 07:52