TASR/Henrich Mišovič

Florbalisti obrátili zápas proti domácim Lotyšom. Na svetovom šampionáte skončili na 9. mieste

10.12.2016, 20:09

Slovenskí florbaloví reprezentanti zvíťazili vo svojom záverečnom vystúpení na MS v Rige nad domácim Lotyšskom 6:5 po predĺžení a na turnaji tak obsadili konečné 9. miesto. Vylepšili tak o jednu priečku umiestnenie z predošlého svetového šampionátu v Göteborgu, slovenským maximom na MS zostáva ôsme miesto z Zürichu 2012.

Zverenci trénera Petra Koutného predviedli v zápase parádny obrat. Ešte necelých sedem minút pred koncom síce prehrávali 3:5, potom však kapitán Lukáš Řezanina a následne Ladislav Gál v 57. min. svojimi gólmi vynútili predĺženie, v ktorom rozhodol o triumfe SR Michal Dudovič.

MS v Rige
o 9. miesto
SLOVENSKO - Lotyšsko 6:5 pp (0:1, 2:2, 3:2 - 1:0)
Góly: 26. Kubovič (Gál), 39. Komačka, 47. Nehila (Dudovič), 54. Řezanina (Komačka), 57. Gál (Řezanina), 62. Dudovič (Komačka) - 15. Klegers, 25. Krumins (Rajeckis), 40. Bulans, 45. Rajeckis, 48. Klegers (Akmenlauks). Rozhodovali: K. Sojka, T. Sojka (obaja ČR), vylúčení: 1:0, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1889 divákov.

Zostava SR: Mazák - Komačka, Řezanina, Bulko, Szabó, Šefčík, Koščo, Sikorjak, Kročko - Kubovič, Matejka, Gál - Dudovič, Joščák, Nehila - Ujhelyi, Grlický, Čonka-Skyba - Heleš

Tréner Koutný dal v záverečnom stretnutí v bránke šancu Mazákovi, prvý útok vytvorili Kubovič, Matejka a Gál. Prvú väčšiu šancu si Slováci vypracovali v 8. min., Ujhelyi ale zo sľubnej pozície pálil iba do Salcevicsa v lotyšskej bránke.

Súper hnaný domácim publikom mal však viac z hry a v 15. min. sa ujal vedenia, keď zaváhanie pri slovenskej rozohrávke potrestal Klegers, ktorý z úniku prekonal Mazáka. V druhej časti súper odskočil na rozdiel dvoch gólov zásluhou Kruminsa.

Slováci ale nezložili zbrane a dotasrkázali vyrovnať, keď sa presadili Kubovič s Komačkom. V závere tretiny ale zaskočil Mazáka prudkou strelou švihom Bulans a Lotyši opäť viedli. Ofenzívne predstavenia gradovalo v treťom dejstve. Na zásah Rajeckisa odpovedal Nehila, vzápätí však Klegers upravil na 5:3 pre domácich.

Slováci však ukázali v tomto zápase nezlomnú vôľu a nadýchli sa k parádnemu obratu. Kapitán Řezanina a následne v 57. min. Gál poslali svojimi gólmi duel do predĺženia. V ňom rozhodol o cennom triumfe 17-ročný Dudovič, ktorý si spracoval loptičku pri mantineli a z otočky prekonal Salcevicsa.

01 - Modified: 2024-02-24 15:09:59 - Feat.: - Title: Zhromaždeniami si v Berlíne a Rige pripomenuli výročie invázie na Ukrajinu 02 - Modified: 2024-02-21 15:16:22 - Feat.: - Title: Ponuky dostával od klubov už dva roky. Výnimočný slovenský hráč prestúpi do najlepšej ligy sveta 03 - Modified: 2024-01-03 10:59:09 - Feat.: - Title: Pizza pred zápasom nesmie chýbať. Len 16-ročný Luke Littler sa vo finále pokúsi zmeniť svet šípok 04 - Modified: 2023-12-10 07:46:43 - Feat.: - Title: Slovenké florbalistky skončili na MS piate, vybojovali si miestenku na Svetové hry 05 - Modified: 2023-11-28 23:00:00 - Feat.: - Title: Prečo sa o usporiadanie športových megaakcií už nikto nebije
20. apríl 2024 07:06