TASR/AP

Zo Slovákov sa presadil len Sekera, jeho prihrávka však nestačila

24.12.2016, 06:45

Hokejisti Edmontonu Oilers prehrali v noci na sobotu v NHL na ľade San Jose tesne 2:3 po predĺžení. V drese hostí si pripísal jednu asistenciu a jeden plusový bod slovenský reprezentačný obranca Andrej Sekera. Celkovo odohral v prebiehajúcej sezóne 35 duelov a nazbieral 16 bodov (4+12).

Hrdinom duelu bol Kevin Lebanc, ktorý strelil dva góly "žralokov" vrátane víťazného v predĺžení. O triumfe svojho tímu rozhodol vo štvrtej minúte predĺženia po prihrávke od Logana Coutureho. "Logan predviedol skvelý forčeking a našiel ma. Bol som úplne sám. Videl som, že brankár má lapačku dosť nízko, takže som vedel, že vystrelím tam. Som rád, že to vyšlo," povedal autor víťazného gólu.

"Olejári" prišli o trojzápasovú víťaznú šnúru a zároveň aj o prvú priečku v Pacifickej divízii, na ktorú sa posunuli práve Sharks. "Boli lepší v každej hernej činnosti. Z našej strany to bol zlý výkon, no ukradli sme im bod a ideme ďalej," povedal tréner Edmontonu Todd McLellan. Sekera prihral na gól Connorovi McDavidovi, líder produktivity celej ligy (42 bodov) tak ukončil šesťzápasovú sériu bez zásahu.

Výbornú formu potvrdili hráči Columbusu, ktorí na domácom ľade zdolali Montreal 2:1 a svoju víťaznú šnúru natiahli už na dvanásť zápasov. Podržal ich brankár Sergej Bobrovskij, ktorý zmaril 36 striel súpera. "Modrokabátnici" tak zažívajú najlepšiu prvú časť sezóny v histórii a momentálne vedú celú tabuľku profiligy. "Do vianočnej prestávky nazbierali chalani 50 bodov, na to musia byť hrdí," povedal tréner Columbusu John Tortorella.

Klubový rekord dosiahla Minnesota vďaka desiatemu triumfu za sebou, keď v noci na sobotu zdolala New York Rangers 7:4. O jej víťazstve rozhodlo päť gólov v druhej tretine. Charlie Coyle dal gól a pridal tri asistencie, Mikko Koivu a Jason Zucker mali bilanciu 1+2. "Myslím si, že dôležitejšie ako víťazná séria je spôsob, akým teraz hráme. Samozrejme, je super mať rekord, no viac nás teší, že dokážeme hrať dobre na ľade silných súperov. To je super pocit," povedal Koivu.

Sidney Crosby strelil svoj 24. gól prebiehajúcej sezóny, zvýšil náskok na čele tabuľky kanonierov a pomohol Pittsburghu k triumfu nad New Jersey 4:1.
Toronto, bez zraneného Martina Marinčina, zvíťazilo na ľade Arizony 4:1. Coyotes tak prehrali už štvrtý duel v sérii, tešiť ich môže aspoň fakt, že kapitán Shane Doan strelil svoj 400. gól v 1500. zápase v profilige. "Verím, že ich dám ešte zopár viac," povedal Doan.

Braden Holtby zlikvidoval 23 striel, dosiahol tretí shutout prebiehajúcej sezóny a priviedol Washington k triumfu nad oslabenou Tampou Bay 4:0. "Blesky" pre zdravotné problémy nastúpili len s jedenástimi útočníkmi a siedmimi obrancami a navyše sa im v druhej tretine duelu zranili krídelník Jonathan Drouin a obranca Braydon Coburn.

Los Angeles prehralo s Dallasom 2:3 po predĺžení. Marián Gáborík bol na ľade vyše 15 minút a pripísal si jednu "mínusku". Z triumfu sa netešil ani Richard Pánik v drese Chicaga, ktoré podľahlo Coloradu 1:2 tiež po predĺžení. Dvadsaťpäťročný krídelník odohral necelých 16 minút, zaznamenal dve strely a jednu "mínusku". Druhý slovenský "jastrab" Marián Hossa nenastúpil pre zranenie. Colorado vďaka triumfu ukončilo päťzápasovú sériu prehier.

Detroit zvíťazil nad Floridou 4:3 po predĺžení a nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil Frans Nielsen, ktorý sa v 54. minúte postaral aj o vyrovnávajúci gól na 3:3. V drese Red Wings nechýbal Tomáš Tatar, ktorý bol na ľade 17:06 minúty a okrem dvoch striel si do štatistík pripísal aj jednu "plusku".

Kapitán Zdeno Chára nepriviedol svoj Boston k druhému víťazstvu za sebou, keď "medvede" prehrali na ľade Caroliny tesne 2:3 po predĺžení. O rozhodujúci zásah sa postaral vo štvrtej minúte predĺženia Teuvo Teravainen. Chára odohral 23:44 minúty a mal jeden plusový bod. New York Islanders bez slovenského brankára Jaroslava Haláka zdolal posledný tím Východnej konferencie Buffalo vysoko 5:1.

COLUMBUS BLUE JACKETS - MONTREAL CANADIENS 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 18. Gagner (Foligno, Atkinson), 22. Saad (Foligno, Wennberg) - 50. Petry (Terry, Barberio). Brankári: Bobrovskij - Montoya, strely na bránku: 24:37, 18.147 divákov.

NEW YORK ISLANDERS - BUFFALO SABRES 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Góly: 13. Beauvillier (Hamonic, Prince), 35. Strome (Clutterbuck, Seidenberg), 40. Tavares (Strome, Bailey), 46. Ladd (Chimera, Hamonic), 53. De Haan (Quine, Seidenberg) - 59. Grigensons (Bogosian, Reinhart). Brankári: Greiss - Nilsson, strely na bránku: 32:29, 13.852 divákov.

NEW YORK RANGERS - MINNESOTA WILD 4:7 (1:1, 2:5, 1:1)
Góly: 4. Kreider (Zuccarello, Stepan), 23. McDonagh (Stepan, Kreider), 39. Stepan (Zuccarello, Klein), 57. Kreider (Zuccarello, McDonagh) - 10. Granlund (Zucker, Koivu), 21. Koivu (Zucker), 21. Niederreiter (Coyle, Staal), 25. Scandella (Coyle, Koivu), 33. Zucker (Granlund), 38. Dumba (Coyle, Staal), 59. Coyle (Niederreiter). Brankári: Lundqvist (25. Raanta) - Kuemper, strely na bránku: 35:21, 18.006 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - NEW JERSEY DEVILS 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 11. Crosby (Schultz, Kessel), 25. Fehr, 40. Ruhwedel (Kunitz, Malkin), 53. Hornqvist (Malkin) - 34. Palmieri (Moore, Hall). Brankári: Fleury - Schneider, strely na bránku: 39:24, 18.625 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - TAMPA BAY LIGHTNING 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Góly: 1. Carlson (Alzner, Wilson), 16. Carlson (Johansson, Bäckström), 31. Ovečkin (Orlov), 49. Johansson (Bäckström). Brankári: Holtby - Vasilevskij (49. Gudlevskis), strely na bránku: 27:23, 18.506 divákov.

CAROLINA HURRICANES - BOSTON BRUINS 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 31. J. Staal, 47. Faulk (Lindholm, J. Staal), 64. Teravainen (Lindholm, Faulk) - 10. Spooner (Krug, Krejčí), 24. Marchand (Spooner, Krug). Brankári: Ward - Chudobin, strely na bránku: 23:33, 12.924 divákov.

FLORIDA PANTHERS - DETROIT RED WINGS 3:4 pp a sn (1:0, 2:1, 0:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 18. Smith (Demers, Jokinen), 22. Demers (Barkov, Jágr), 31. Mackenzie (Matheson, Thompson) - 21. Mantha (Zetterberg), 42. Miller (Athanasiou, Larkin), 54. Nielsen (Nyquist, Vanek), rozh. nájazd: Nielsen. Brankári: Luongo - Coreau, strely na bránku: 34:39, 15.374 divákov.

DALLAS STARS - LOS ANGELES KINGS 3:2 pp (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Góly: 21. Seguin (Spezza, Klingberg), 44. Faksa (Ritchie, McKenzie), 62. Lindell (Benn, Korpikoski) - 4. Carter (Pearson), 51. Carter (Setoguchi, Forbort). Brankári: Lehtonen - Zatkoff, strely na bránku: 31:31, 18.156 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - COLORADO AVALANCHE 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 32. Toews (Panarin, Keith) - 46. Rantanen (Barrie, MacKinnon, 61. MacKinnon (Barrie). Brankári: Crawford - Pickard, strely na bránku: 39:34, 21.918 divákov.

ARIZONA COYOTES - TORONTO MAPLE LEAFS 1:4 (0:1, 1:1,0:2)
Góly: 40. Doan (Murphy, Holland) - 4. Brown (Matthews, Hyman), 21. Komarov (Gardiner, Brown), 47. Komarov, 52. Nylander (Rielly, Gauthier). Brankári: Smith - Andersen, strely na bránku: 32:32, 14.377 divákov.

CALGARY FLAMES - VANCOUVER CANUCKS 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Góly: 23. Giordano (Backlund, Hamilton), 32. Giordano (Frolík, Stajan), 39. Backlund (Hamilton, Frolík), 60. Tkachuk (Backlund, Brodie) - 12. Tryamkin (Skille, Gaunce). Brankári: Elliott - Markström, strely na bránku: 37:14, 18.840 divákov.

SAN JOSE SHARKS - EDMONTON OILERS 3:2 pp (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Góly: 21. Pavelski (Burns, Thornton), 49. Labanc (Couture, Pavelski), 64. Labanc /Couture, Burns) - 47. McDavid (SEKERA), 49. Maroon (McDavid, Gryba). Brankári: Jones - Talbot, strely na bránku: 31:18, 17.562 divákov.

Marián Gáborík (Los Angeles) 15:07 0 0 0 -1 0 0

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

01 - Modified: 2024-04-16 06:00:21 - Feat.: - Title: Černák skóroval, no Tampa podľahla Buffalu. Islanders si zaistili miestenku v play off 02 - Modified: 2024-04-13 05:10:18 - Feat.: - Title: Hokejisti Vegas spečatili postup do play off NHL, Pospíšil prispel dvoma asistenciami k triumfu Flames 03 - Modified: 2024-04-10 13:06:24 - Feat.: - Title: Slafkovského súčasná forma je prísľub aj pre národný tím. Ukazuje, že má schopnosti byť líder, tvrdí Bartovič 04 - Modified: 2024-04-10 09:00:00 - Feat.: - Title: VIDEO Neuveriteľný Slafkovský sa odtrhol z reťaze. Strelil svoj prvý hetrik v NHL a naďalej prepisuje tímové rekordy 05 - Modified: 2024-04-10 05:33:11 - Feat.: - Title: VIDEO: Slafkovský strelil prvý hetrik v NHL, jeho tím suverénne triumfoval. Černák si pripísal asistenciu
16. apríl 2024 12:00