Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.12.2016, 17:17

Zomrela Eva Šuranová. Jediná atlétka zo Slovenska, ktorá získala olympijskú medailu

Zomrela Eva Šuranová. Jediná atlétka zo Slovenska, ktorá získala olympijskú medailu
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Vo veku 70 rokov zomrela v posledný deň roku 2016 v Bratislave bronzová medailistka v skoku do diaľky z OH 1972 Eva Šuranová, rod. Kucmanová. Informoval o tom oficiálny web Slovenského olympijského výboru (SOV) www.olympic.sk.

Eva Šuranová je historicky jediná atlétka zo Slovenska, ktorá získala olympijskú medailu a vôbec prvá Slovenka s olympijskou medailou z individuálnej disciplíny. Do histórie slovenského športu sa zapísala aj striebornou medailou v rovnakej disciplíne z majstrovstiev Európy 1974 v Ríme.

Najväčšie medzinárodné úspechy dosiahla v skoku do diaľky, ale tituly majsterky ČSSR získala až v štyroch disciplínach – osemkrát v diaľkarskom sektore, raz v päťboji, behu na 100 m prekážok i v behu na 100 m.

V rôznych disciplínach utvorila spolu 25 československých rekordov. V roku 2014 ju Klub športových redaktorov Slovenského syndikátu novinárov na tradičnej slávnosti Športovec roka menoval za Športovú legendu.

Eva Šuranová v apríli 2016 oslávila jubileum 70 rokov:

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.