TASR/AP

Gáborík po dlhej pauze skóroval, presadili sa aj ďalší Slováci

08.01.2017, 06:51

Slovenský hokejista Marián Gáborík prelomil v zámorskej NHL jedenásťzápasové strelecké mlčanie a v noci na nedeľu prispel jedným gólom k triumfu Los Angeles nad Minnesotou 4:3 po predĺžení. Bol to jeho druhý presný zásah v sezóne, naposledy skóroval 10. decembra proti Ottawe. V bránke sa z víťazstva tešil jeho krajan Peter Budaj.

Obranca Zdeno Chára sa jednou asistenciou podieľal na hladkej výhre Bostonu na Floride 4:0 a pripísal si aj dva plusové body. Čistým kontom sa zaskvel brankár hostí Tuukka Rask. Andrej Sekera zaznamenal gólovú prihrávku pri úspechu Edmontonu na ľade New Jersey 2:1 po predĺžení.

BUFFALO SABRES - WINNIPEG JETS 4:3 (1:1, 0:2, 3:0)

Góly: 20. O'Reilly (Reinhart), 46. Foligno (Franson), 46. Girgensons (Moulson), 50. Gionta (O'Reilly) - 5. Ehlers (Laine, Scheifele), 23. Stafford (Wheeler, Perreault), 28. Armia (Lowry, Morrissey). Brankári: Lehner - Hellebuyck, strely na bránku: 36:35, 19.070 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - TAMPA BAY LIGHTNING 4:2 (0:1, 4:1, 0:0)

Góly: 22. Konecny (Voráček, MacDonald), 29. Couturier (Provorov, Voráček), 30. Raffl (Giroux, Schultz), 38. Gudas (Schenn) - 6. Kučerov (Namestnikov, Nesterov), 37. Killorn (Nesterov, Drouin). Brankári: Neuvirth - Vasilevskij, strely na bránku: 44:26, 19.810 divákov.

LOS ANGELES KINGS - MINNESOTA WILD 4:3 pp (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 28. Carter (Muzzin), 32. GÁBORÍK (Carter, Doughty), 41. Muzzin (Doughty, Carter), 64. Pearson (Martinez, Kopitar) - 4. Koivu, 8. Coyle (Pominville), 60. Parise (Staal, Koivu). Brankári: BUDAJ - Kuemper, strely na bránku: 36:24, 18.230 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - MONTREAL CANADIENS 3:5 (2:3, 1:1, 0:1)

Góly: 9. Bozak (Marner, van Riemsdyk), 17. Kadri (Marner, van Riemsdyk), 39. van Riemsdyk (Marner, Zajcev) - 1. Pacioretty (Radulov, Weber), 4. Lehkonen (Plekanec, Petry), 20. Ščerbak (Petry, Danault), 21. Radulov (Weber, Beaulieu), 44. McCarron (Carr). Brankári: Andersen - Price, strely na bránku: 36:31, 19.553 divákov.

OTTAWA SENATORS - WASHINGTON CAPITALS 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 2. Oshie (Bäckström, Schmidt). Brankári: Condon - Holtby, strely na bránku: 30:20, 18.696 divákov.

FLORIDA PANTHERS - BOSTON BRUINS 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 13. Marchand, 25. Backes (Krejčí, CHÁRA), 30. Marchand (Krug, Pastrňák), 45. Nash (Miller). Brankári: Reimer - Rask, strely na bránku: 25:37, 16.630 divákov.

NEW JERSEY DEVILS - EDMONTON OILERS 1:2 pp (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 10. Wood (Zajac, Santini) - 44. Benning (SEKERA, Lander), 64. Letestu (Klefbom, McDavid). Brankári: Schneider - Talbot, strely na bránku: 20:43, 14.734 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - NEW YORK RANGERS 4:5 (3:1, 1:1, 0:3)

Góly: 2. Nutivaara (Anderson), 5. Atkinson (Gagner, Foligno), 16. Hartnell (Gagner), 24. Sedlák (Hartnell, Johnson) - 15. Lindberg (Grabner, Holden), 25. Grabner, 42. Clendening (Miller, Hayes), 53. Clendening (Lindberg, Fast), 60. Grabner. Brankári: McElhinney - Lundqvist, strely na bránku: 37:34, 19.001 divákov.

ST. LOUIS BLUES - DALLAS STARS 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Góly: 10. Šťastný (Hunt, Hutton), 17. Tarasenko (Šťastný, Steen), 28. Šťastný (Steen, Shattenkirk), 59. Berglund (Shattenkirk, Brodziak) - 3. Korpikoski (Jo. Benn), 21. Eaves (Spezza, Klingberg), 39. Klingberg (Korpikoski, Faksa). Brankári: Hutton - Lehtonen (28. Niemi), strely na bránku: 22:28, 19.503 divákov.

ARIZONA COYOTES - NEW YORK ISLANDERS 2:1 pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 55. Perlini (Murphy, Holland), rozh. náj. Duclair - 36. Quine (Boychuk). Brankári: Dominque - Greiss, strely na bránku: 27:28, 12.380 divákov.

CALGARY FLAMES - VANCOUVER CANUCKS 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Góly: 15. Chiasson (Monahan, Gaudreau), 16. Stajan (Hathaway, Hamilton), 59. Frolík (Tkachuk, Jokipakka) - 24. Horvat (Edler, Stecher). Brankári: Johnson - Markström, strely na bránku: 31:29, 18.685 divákov.

SAN JOSE SHARKS - DETROIT RED WINGS 6:3 (3:1, 0:0, 3:2)

Góly: 16. Donskoi (Müller, Wingels), 18. Müller (Ward, DeMelo), 20. Marleau (Martin, Ward), 42. Pavelski (Burns, Meier), 45. Boedker (Burns, Martin), 51. Pavelski (DeMelo, Thornton) - 13. Vanek (Athanasiou, Nielsen), 45. Mantha (Glendening, Miller), 54. Athanasiou (Ouellet, Vanek). Brankári: Jones - Coreau (21. Mrázek), strely na bránku: 35:35, 17.562 divákov.

Peter Budaj (Los Angeles) 63:14 21/24 87,5

(legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov)

01 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 02 - Modified: 2024-04-24 07:44:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 03 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 04 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 05 - Modified: 2024-04-22 05:27:52 - Feat.: - Title: Martin ​Fehérváry strelil prvý gól v play off, Washington prehral na ľade Rangers
26. apríl 2024 05:03