Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.02.2017, 18:23

Zmar a spúšť. Takto vyzerajú športoviská v Riu polroka po olympiáde

Zmar a spúšť. Takto vyzerajú športoviská v Riu polroka po olympiáde
Zdroj: Reuters

Menej ako šesť mesiacov po tom, čo Rio de Janeiro hostilo historicky prvú olympiádu v Južnej Amerike, sú už športoviská v havarijnom stave, čo vyvoláva otázky týkajúce sa dedičstva, ktoré usporiadatelia sľubovali v prospech brazílskeho mesta a jeho obyvateľov, píše agentúra Reuters.

Nedostatok športových aktivít a údržby sužujú viacero športovísk vrátane areálu plaveckých súťaží, kde v kráteroch po odstránených bazénoch stojí voda, či slávneho štadiónu Rio Maracanã, miesta otváracieho a uzatváracieho ceremoniálu.

Trávnik jedného z najznámejších futbalových ihrísk na svete ustupuje nečistotám a krovinám. Nedávno na ňom vypli elektrinu, kvôli finančným sporom medzi miestnymi úradmi a najatým správcom štadióna.

Usporiadatelia už pred hrami zamýšľali zariadenia ponúknuť po olympiáde športom poblázneným obyvateľom Ria. Realita je však taká, že po hrách sa olympijský areál takmer nevyužíva, uskutočnil sa tam napríklad jeden turnaj v plážovom volejbale a aj ten zožal kritiku, pretože kvôli nemu zasypali pieskom olympijský tenisový kurt.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.