Jurčo debutoval za Chicago, dostal pochvalu od trénera

27.02.2017, 06:37
Blackhawks v domácom zápase NHL zdolali St. Louis 4:2.

Slovenský hokejista Tomáš Jurčo absolvoval v noci na pondelok premiéru v drese Chicaga. Blackhawks v domácom zápase NHL zdolali St. Louis 4:2, k čomu po jednej asistencii prispeli jeho krajania Richard Pánik a Marián Hossa. Jednu gólovú prihrávku si pripísali aj Zdeno Chára s Andrejom Sekerom, Boston zvíťazil v Dallase 6:3 a Edmonton nestačil na domáci Nashville 4:5.

Chicago zlomilo vyrovnaný zápas vo svoj prospech v záverečnej tretine po zásahu Arťoma Anisimova. Ten sa presadil v 55. minúte po peknej kombinácii s krajanom Artemim Panarinom a strelil víťazný gól. Blackhawks potvrdili výbornú formu, keď vyhrali štvrtý zápas za sebou, celkovo deviaty z uplynulých desiatich. Na konte majú 83 bodov a na vedúcu priečku v Západnej konferencii, ktorú okupuje Minnesota, strácajú po nedeli jediný bod.

Jurčo v prvom zápase v drese Chicaga odohral necelých 13 minút, prezentoval sa dvoma strelami a jedným bodyčekom. "Hral dobre, vyšiel mu vstup do zápasu. Samozrejme, musí sa ešte zohrať s tímom. Celkovo to bolo pozitívne," povedal na jeho adresu tréner Joel Quenneville. Pánik si pripísal asistenciu pri úvodnom góle kapitána Jonathana Toewsa a bodoval už v šiestom zápase za sebou. Počas úspešnej série zaznamenal štyri góly a päť asistencií. Hossa v poslednej minúte zápasu prihral Tannerovi Kerovi, ktorý cez celé ihrisko do prázdnej bránky uzavrel skóre duelu.

Domáci sa mohli oprieť aj o kvalitný výkon Scotta Darlinga. Náhradný brankár predviedol viacero výborných zákrokov, tím podržal najmä v záverečnej tretine v momentoch, keď sa Blues snažili o vyrovnanie. "Často cvičím jogu. Pomáha mi ovládať svoje telo a udržuje ma v dobrom zdravotnom stave," prezradil Darling recept na úspech.

Dallas privítal na vlastnom ľade Boston a diváci sa mali od úvodu na čo pozerať. Priamo po úvodnom buly sa do seba pustili domáci kapitán Jamie Benn a jeho tradičný rival v bitkách David Backes. Mierne navrch mal v šarvátke Benn, ale pästná výmena skôr nabudila Bruins. Tí sa rýchlo ujali dvojgólového vedenia. Texasania dokázali v druhej tretine vyrovnať na 2:2, ale do kolien ich poslali ďalšie dva rýchle góly, keď sa v priebehu 40 sekúnd presadili Frank Vatrano aj Patrice Bergeron. Pri góle Bergerona asistoval aj Chára. Hostia si náskok postrážili a dosiahli šiesty triumf z uplynulých siedmich duelov. "V Dallase sa víťazí ťažko. My sme však ťažili z dobrého úvodu a nasadené tempo sme udržali počas celého zápasu. Chlapci odohrali výborný duel, konečne hráme to, na čo máme," vravel tréner Bruins Bruce Cassidy. Čoraz viac dôvery od neho dostáva aj Peter Cehlárik, ktorý proti Stars odohral takmer 18 minút.

NHL - sumáre:
DALLAS STARS - BOSTON BRUINS 3:6 (0:2, 2:2, 1:2)
Góly: 25. Klingberg (Hudler, Shore), 32. Hudler (Jamie Benn, Seguin), 53. Seguin (Sharp, Klingberg) - 6. Marchand (Bergeron, Pastrňák), 7. Krejčí (Krug, Backes), 35. Vatrano (Miller, Spooner), 36. Bergeron (Marchand, CHÁRA), 48. Bergeron (Marchand, Krug), 55. Spooner (Krug, Pastrňák). Brankári: Lehtonen - T. Rask, strely na bránku: 36:28, 18.006 divákov.

CAROLINA HURRICANES - CALGARY FLAMES 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Góly: 5. V. Rask (Skinner, Hanifin) - 27. Ferland (Gaudreau, Brodie), 35. Gaudreau, 52. Gaudreau (Monahan, Brodie). Brankári: Läck - Elliot, strely na bránku: 35:24, 14.112 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - EDMONTON OILERS 5:4 (2:1, 2:3, 1:0)
Góly: 5. Ellis (Subban, Järnkrok), 15. Forsberg (Neal, Johansen), 28. Fiddler (Josi, Subban), 36. Wilson (Neal, Ekholm), 42. Arvidsson (Neal, Josi) - 6. McDavid (Maroon), 35. Lucic (McDavid, Klefbom), 37. Letestu (Klefbom), 39. Eberle (SEKERA). Brankári: Rinne - Talbot, strely na bránku: 28:32, 17.113 divákov.

NEW YORK RANGERS - COLUMBUS BLUE JACKETS 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Góly: 5. Nash (Vesey, Stepan), 60. Fast (Staal, Lindberg) - 2. Wennberg (Savard, Bjorkstrand), 7. Atkinson (Gagner, Werenski), 30. Wennberg (Bjorkstrand), 45. Atkinson (Dubinsky), 60. Anderson (Karlsson, Hartnell). Brankári: Lundqvist - Bobrovskij, strely na bránku: 30:26, 18.006 divákov.

FLORIDA PANTHERS - OTTAWA SENATORS 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 18. Marchessault (Huberdeau, Yandle) - 7. Smith (Karlsson), 30. Turris (Hoffman, Karlsson). Brankári: Reimer - Anderson, strely na bránku: 38:33, 14.118 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - ST. LOUIS BLUES 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Góly: 5. Toews (Schmaltz, PÁNIK), 12. Kane (Toews, Keith), 55. Anisimov (Panarin, Kane), 60. Kero (HOSSA, Seabrook) - 17. Pääjärvi, 33. Pietrangelo (Perron, Berglund). Brankári: Darling - Allen, strely na bránku: 42:32, 21.961 divákov.

ARIZONA COYOTES - BUFFALO SABRES 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
Góly: 47. Domi (Vrbata), 54. McGinn (Jooris, Chychrun), 60. Vrbata (Goligoski, Domi) - 19. Eichel (Gorges), 30. Rodrigues (McCabe, Eichel). Brankári: Domingue - Nilsson, strely na bránku: 36:32, 13.432 divákov.

Tomáš Jurčo (Chicago) 12:44 0 0 0 0 2 0
/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

01 - Modified: 2024-04-26 05:50:51 - Feat.: - Title: Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia 02 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul 03 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 04 - Modified: 2024-04-24 07:44:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 05 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert
26. apríl 2024 09:09