Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.03.2017, 20:38

Bokroš končí ako tréner mladých Slovákov. Prezradil ďalšie svoje plány

Ernest Bokroš sa po skončení prebiehajúcej sezóny už nebude uchádzať o post trénera slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov. Rozhodol sa tak po šesťročnom pôsobení pri juniorskom tíme.

Skúsený kormidelník zároveň požiadal o uvoľnenie z funkcie asistenta trénera SR "A".

Bokroš považuje svoje rozhodnutie za uzatvorenie jednej veľmi významnej etapy jeho trénerskej kariéry.

"Po dlhodobom pôsobení v seniorskom hokeji ma v roku 2010 požiadalo ešte bývalé vedenie SZĽH a jeho výkonný výbor, aby som pomohol mládežníckemu hokeju. Konkrétne išlo o postúpenie družstva SR 18 do najvyššej A-kategórie za jeden rok, teda okamžite po vypadnutí do B-skupiny. Pristúpil som na jednorazovú výpomoc. Pridružil sa však aj problém v SR 20 a mne pribudla ďalšia úloha – viesť 'dvadsiatku' na svetovom šampionáte 2011-2012 v kanadskom Calgary," povedal Bokroš v tlačovej správe Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Bokroš oba ciele zvládol, keď z Piešťany postúpila "osemnástka" bez straty bodu a v Calgary obsadil tím SR 20 šieste miesto. Po týchto výsledkoch sa rozhodol pokračovať v spolupráci aj ďalej.

"Práca s mládežou ma napĺňala, mal som ju rád a preto mi nerobilo problém prikývnuť," uviedol.

Bokroš ale priznal, že po troch sezónach uvažoval o zmene. "To by však do toho nesmela prísť bronzová medaila v Toronte zo svetového šampionátu dvadsiatok. Ďalšie dva roky v projekte SR 20, tak potrebnom pre náš hokej, boli zrazu na svete. Samozrejme pragmatizmus navráva, že po istom čase jednoducho treba zmeniť vzduch. Aj keď, samozrejme, pri práci s dvadsiatkou sa tím menil každý rok, čo je výrazný rozdiel oproti seniorom," povedal.

Bokroš sa chce teraz vrátiť k seniorskému hokeju a vynaloží maximálne úsilie, aby svoje poznatky z medzinárodnej scény preniesol, spolu s najnovšími poznatkami, na klubovú úroveň.

"Práca s reprezentáciami ma veľmi obohatila a som vďačný SZĽH, že mi dal dostatok príležitostí. Nemôžem nespomenúť ani realizačný tím SR 20. Za moju skoro tridsaťročnú kariéru som sa s podobným nestretol - najmä toho, čo sa týka odbornosti, profesionality, ľudskosti a kolegiality – bola to moja druhá rodina."

Bokrošovu dlhoročnú prácu ocenilo vedenie SZĽH.

"Rád by som Ernestovi poďakoval za výborne odvedenú prácu s mládežou. Má všetky medaily z vrcholných podujatí, zúčastnil sa na štyroch majstrovstvách sveta s A-tímom, zo siedmich mládežníckych svetových šampionátov v úlohe hlavného trénera skončil priemerne na 5,8 mieste. Preto verím, že budeme spolupracovať aj v budúcnosti, kedy by sme chceli využiť jeho bohaté skúsenosti," povedal v tlačovej správe prezident SZĽH Martin Kohút.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.