13.03.2017, 00:00

Pohroma Sloveniek. Obe v USA zlyhali

Po vyše dvoch rokoch neprišla do cieľa ani Velez-Zuzulová, ani Vlhová. Ich pozíciami vo Svetovom pohári to neotriaslo.

Veronika Velez-Zuzulová
Zdroj: TASR

Prvý diel finančne najnáročnejšieho úseku sezóny, ktorým je trojtýždňový pobyt v USA, sa pre elitné slovenské lyžiarky Veroniku Velez-Zuzulovú a Petru Vlhovú skončil katastrofou. Vo víkendových pretekoch Svetového pohára v americkom Squaw Valley ani jedna preteky v slalome nedokončila: Zuzulová na náročnom svahu vypadla už v prvom, Vlhová v druhom kole. Je to prvýkrát po vyše dvoch rokoch, čo sa do cieľa nedostala ani jedna Slovenka.

Naposledy sa im to „podarilo“ v januári 2015 v Záhrebe – odvtedy sa v ďalších 21 pretekoch umiestnila v najlepšej desiatke buď Zuzulová, alebo Vlhová. „Možno si poviete, že zase nezišla. Ale toto je jediná cesta, ako vyhrať preteky,“ vyhlásila Zuzulová na svojom facebookovom profile.

Pohrebisko favoritiek
Po nedávnych majstrovstvách sveta v St. Moritzi tak Zuzulová nedokončila už druhý slalom za sebou. To sa jej nestalo tiež už viac ako dva roky.

Faktom je, že nevydarené vystúpenie v Squaw Valley nijako nezmenilo pozície Sloveniek v celkovom hodnotení svetového pohára. Zuzulová ostáva na 2. mieste za suverénnou Mikaelou Shiffrinovou, ktorá ovládla aj sobotňajšie podujatie. Vlhovej patrí šieste miesto. Dopomohla k tomu náročná trať, ktorú nedokončil nevídaný počet top favoritiek. Okrem našich lyžiarok totiž preteky nedokončili ani ich priame konkurentky v hodnote

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.