Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.04.2017, 00:00

Od štátu sme ešte nedostali ani cent

Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút, v deň začiatku MS v hokeji do 18 rokov, pre HN.

Od štátu sme ešte nedostali ani cent
Zdroj: TASR

Je to prvý veľký test hokejového zväzu za éry nového prezidenta Martina Kohúta. Už dnes štartujú v Poprade a Spišskej Novej Vsi majstrovstvá sveta do 18 rokov, ktoré Slovensko organizuje po druhýkrát v histórii. „Záujem fanúšikov o vstupenky prevýšil naše očakávania,“ tvrdí pre HN Kohút.

Aký je plánovaný rozpočet organizácie majstrovstiev sveta v hokeji do 18 rokov?
Okolo 600-tisíc eur a je financovaný primárne z dvoch zdrojov – Medzinárodnej hokejovej federácie IIHF a SZĽH. Požiadali sme aj o príspevok štátu, dodnes sme však nedostali na podujatie ani cent. To znamená, že druhá polovica rozpočtu musí byť zabezpečená najmä marketingom. Pod tým rozumieme tak partnerov zo súkromného sektora, ako aj predaj lístkov. Samozrejme, vstupuje do toho aj SZĽH s vlastnými zdrojmi a aj príjmy od skautov.

Ktorá z dvoch spomínaných príjmových položiek sa podieľa na financovaní vo väčšej miere?
Závisí aj od toho, ako sa nám bude dariť s predajom lístkov. Ale je to zhruba rozdelené na polovicu, teda polovica IIHF a polovica my.

Na štadióny v Poprade a Spišskej Novej Vsi sa chystá až 248 skautov z klubov NHL. Oni majú vstupenky zadarmo?
Rozhodne nie. Ako som už spomínal, časť príjmov tvoria aj príjmy od skautov. Každý človek z organizácie NHL chce dostať kvalitný servis, tak za to musí zaplatiť. Nerád by som teraz konkretizoval presné sumy.

Ktorý tím bude mať na tribúnach najpočetnejšie zastúpenie?
Najviac skautov má doraziť z jedného z najtradičnejších kanadských tímov – Toronto Maple Leafs vysiela na Slovensko až 12 skautov. Ale neprídu len ľudia z NHL, máme nahlásených aj skautov z Fínska, Švédska,

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.