TASR/František Iván

Sú známi všetci štyria semifinalisti, Kanada chýba

20.04.2017, 22:09

Hokejisti Fínska sa prebojovali už do semifinále majstrovstiev sveta hráčov do 18 rokov, keď si v úvodnom štvrtkovom štvrťfinále v Poprade poradili s rovesníkmi z Česka 6:5 po predĺžení.

Obhajcovia titulu s plným počtom 12 bodov vyhrali "slovenskú" A-skupinu a vo štvrťfinále už v prvej tretine nasúkali Čechom štyri góly. V prostrednej časti prišlo poľavenie zo strany Suomi a zníženie súpera aj vďaka dvom gólom v presilovkách na 4:5. V záverečnej časti sa Čechom podarilo poslať zápas do predĺženia zásluhou presného zásahu Zadinu v 58. minúte. Fíni však v poslednej minúte extračasu strhli víťazstvo na svoju stranu, rozhodol Virtanen.

​Druhým semifinalistom sa stalo Švédsko, ktoré zdolalo Kanadu 7:3. Kvarteto v boji o medaily doplnili hráči USA, ktorí si poradili so Švajčiarskom 4:2, vďaka dvom gólom v rozmedzí 27 sekúnd v závere tretej tretiny.

V sobotňajšom semifinále sa tak stretnú obhajcovia trofeje Fíni s Rusmi a Švédi si zmerajú sily s USA.

MS 18 - štvrťfinále:

Fínsko - Česko 6:5 pp (4:1, 1:3, 0:1 - 1:0)
Góly: 3. Heiskanen, 15. Nyman, 19. Vaakanainen, 20. Talvitie, 26. Talvitie, 69. Virtanen - 8. Mikyska, 28. Chytil, 32. Škvrně, 39. Machala, 58. Zadina

Kanada - Švédsko 3:7 (0:1, 2:3, 1:3)
Góly: 22. Strome, 35. Entwistle, 55. Comtois - 20. Zetterlund, 31. Bäck, 34. Olofsson, 40. Hugg, 45. Olofsson, 49. Brännström, 58. Lundeström

USA - Švajčiarsko 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Góly: 1. Pastujov, 35. Farrance, 57. Norris, 58. Tortora - 24. Hischier, 31. Müller

semifinále:
Fínsko - Rusko, USA - Švédsko

01 - Modified: 2024-04-21 16:18:04 - Feat.: - Title: Hokejisti do 20 rokov skončili na domácom turnaji štvrtí. Mnohí ešte také náročné zápasy nehrali, tvrdí Štrbák 02 - Modified: 2024-04-21 12:35:40 - Feat.: - Title: Až 11 gólov proti Nemcom? Niekedy je dobré aj prehrať. Aspoň hráči vidia, že to nepôjde samo, vraví odborník 03 - Modified: 2024-04-20 17:50:59 - Feat.: - Title: Slováci odvetu zvládli, v príprave si poradili s Nemeckom 04 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 05 - Modified: 2024-04-18 21:21:49 - Feat.: - Title: Slováci v príprave zlyhali. V Nemecku dostali sedem gólov
22. apríl 2024 14:29