Jana ŠramkováTASR/Martin Bauman

Je mi to veľmi ľúto. Dúfam, že ešte dostanem šancu, hovorí Šramková po prehre

22.04.2017, 14:54

Slovenské tenistky hrajú po prvom dni baráže o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie s Holandskom nerozhodne 1:1. O vyrovnávajúci bod pre holandské farby sa na antuke v bratislavskom NTC zaslúžila Kiki Bertensová, ktorá zdolala slovenskú dvojku Rebeccu Šramkovú 6:1, 6:3.

V úvodnom singli si slovenská jednotka Jana Čepelová poradila s Richel Hogenkampovou 6:3, 6:2. Nedeľňajší program v Aegon aréne otvorí o 13.00 h súboj tímových jednotiek Čepelovej a Bertensovej.

Šramková, pre ktorú to bol v sobotu domáci fedcupový debut, nestratila v úvodnom geme pri svojom podaní ani fiftín. V ďalších minútach však dianie na centri úplne ovládla Bertensová.

Holanďanka získala šesť gemov v rade. Kvalitne servovala, umne menila rytmus hry, účinne využívala slajz. Šramková sa snažila byť agresívna, no robila priveľa nevynútených chýb. Na začiatku druhého dejstva začala Šramková predvádzať odvážnu hru, ktorou očarila fanúšikov pri víťaznej fedcupovej premiére v talianskom Forli.

Po dvoch brejkoch viedla 3:0 a 30:0. Holanďanka však v ďalšom priebehu setu potvrdila, prečo bola vlani v semifinále Roland Garros. Rovnako ako v prvom sete získala šesť hier za sebou a za stavu 5:3 premenila vďaka esu hneď prvý mečbal.

Šramková bola po prehre sklamaná. "Je mi veľmi ľúto, že som nedokázala nadviazať na víťazstvá zo zápasov v Taliansku. Dúfam, že v nedeľu mi dá Maťo Lipták opäť šancu. Kiki Bertensová dnes ukázala, prečo je v elitnej svetovej dvadsiatke. Nerobila takmer žiadne nevynútené chyby, nútila ma veľa behať a tlačila ma ďaleko za základnú čiaru. Škoda, že som v druhom sete nevyužila vedenie 3:0 a 30:0. Snažila som sa ísť loptičku za loptičku, na kvalitnú súperku to dnes nestačilo," povedala v prvej reakcii pre RTVS.

Vo fedcupovej histórii ide o štvrtý vzájomný zápas, "Oranjes" vedú vo vzájomnej bilancii 2:1. Slovenky majú Holanďankám čo odplácať, v roku 2015 s nimi prehrali na antuke v Apeldoorne 1:4.

Liptákove zverenky sa prebojovali do baráže vďaka februárovému víťazstvu 3:2 na pôde Talianska. Hrdinkou vo Forli sa stala fedcupová debutantka Šramková, ktorá uspela v oboch dvojhrách, tretí bod pridala skúsená Daniela Hantuchová.

baráž o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie:

SLOVENSKO - Holandsko 1:1 po prvom dni

Jana Čepelová - Richel Hogenkampová 6:3, 6:2

Rebecca Šramková - Kiki Bertensová 1:6, 3:6

01 - Modified: 2020-02-08 18:11:06 - Feat.: - Title: Veľký úspech slovenských tenistiek. Prebojovali sa na finálový turnaj Fed Cupu 02 - Modified: 2019-04-22 06:14:45 - Feat.: - Title: Nahradiť Cibulkovú nebude ľahké, žezlo prevezme Kužmová, tvrdí kapitán 03 - Modified: 2019-04-21 13:11:08 - Feat.: - Title: Cibulková získala rozhodujúci tretí bod. Slovenky vedú nad Brazíliou 04 - Modified: 2019-04-20 14:28:10 - Feat.: - Title: Slovenské tenistky vedú nad Brazíliou už 2:0. Zvíťazila aj Kužmová 05 - Modified: 2019-04-20 12:43:57 - Feat.: - Title: Cibulková to zvládla. Naše tenistky vedú nad Brazíliou
25. apríl 2024 07:55