Historický titul Michaloviec

05.05.2003, 00:00
SITASITAHNHN

Hádzanárky ŠK Zekon-PSJ Chemkostav Michalovce si vybojovali premiérový titul majstra Slovenska. Zverenkyne trénera Michala Lukačina zvíťazili v sobotňajšom druhom stretnutí finále play-off na pôde úradujúceho slovenského šampióna Slovana Duslo Šaľa 26:24 po predĺžení. Keďže Michalovčanky uspeli aj v prvom vzájomnom meraní síl na domácej pôde (31:24), finálovú sériu vyhrali 2:0 na zápasy a dosiahli tak najväčší úspech v histórii klubu. Konečné tretie miesto získali hráčky Interu Bratislava. Paradoxne ešte pred týmto úspechom rozhodol Výkonný výbor AŠK Inter Bratislava o zrušení A-tímu hádzanárok.
Darina Braunová (trénerka Šale): "V dramatickom a vyrovnanom stretnutí rozhodlo šťastie, ktoré tentoraz stálo na michalovskej strane. V predĺžení sa dievčatá báli strieľať z diaľky, ani jedna nedokázala zobrať na seba zodpovednosť, na čo sme doplatili."
Michal Lukačin (tréner Michaloviec): "Som veľmi šťastný, že sa nám podarilo vyhrať a vybojovať pre Michalovce historický titul. Obe družstvá sa veľmi dobre poznajú a boli na finále výborne pripravené. V závere sme mali viac šťastia."
Výsledky -- finále: Šaľa -- Michalovce 24:26 pp (11:9, 21:21), stav série: 0:2, o 3. miesto: Inter -- Partizánske 24:20 (9:8), stav série: 2:0. Konečné poradie: 1. Michalovce, 2. Šaľa, 3. Inter, 4. Partizánske.