Andre BurakovskyUSA Today

Crosbyho Pittsburgh opäť padol. Washington si v NHL vynútil siedmy zápas

09.05.2017, 07:51

Hokejisti Washingtonu Capitals zvíťazili v šiestom súboji semifinále Východnej konferencie NHL na ľade Pittsburghu Penguins 5:2, vyrovnali stav série 2. kola play off na 3:3 a vynútili si rozhodujúci siedmy zápas. Ten je na programe v noci na štvrtok v hlavnom meste USA.

Duel, v ktorom mali domáci ďalšiu šancu ukončiť sériu a postúpiť do konferenčného finále, sa od začiatku odohrával v plnej réžii hostí. Skóre otvoril po ukážkovej akcii na jeden dotyk TJ Oshie, ktorý v 13. minúte využil presilovú hru. Druhý gól Capitals pridal po individuálnej akcii Andre Burakovsky.

Penguins sa v záverečnej tretine chceli popasovať o výsledok, ale súper ich ďalšími troma presnými zásahmi poslal do kolien.

V 53. minúte pridal Burakovsky svoj druhý gól v zápase a diváci v hale PPG Paints Arena začali hromadne opúšťať svoje miesta. Nevideli tak dva čestné úspechy svojho tímu, keď na konečných 2:5 upravili v závere Jake Guentzel a Jevgenij Malkin.

Capitals prehrávali v sérii 1:3, ale po dvoch výhrach za sebou si vynútili rozhodujúci duel na domácom ľade.

"Myslím, že hráči si to na ľade teraz užívajú. Vyrovnali sme stav proti kvalitnému súperovi a budeme to my, kto dostane šancu ukončiť sériu na domácom ľade. Ak zopakujeme výkony z predchádzajúcich dvoch zápasov, tak verím, že sa nám to podarí," vravel na pozápasovej tlačovej konferencii kouč Washingtonu Barry Trotz.

Jeho náprotivok na lavičke Pittsburghu Mike Sullivan verí, že hráči v kľúčovom súboji nadviažu na výkony zo začiatku série.

"Je frustrujúce, že sme na domácom ľade premárnili šancu na spečatenie postupu. Jednoducho sme nehrali tak, ako sme chceli. Teraz je na nás, aby sme dali hlavy hore, zostali sústredení a snažili sa hrať svoju hru. O všetkom rozhodne jeden zápas," dodal Sullivan.

NHL - 2. kolo play off
Šiesty zápas semifinále Východnej konferencie
      PITTSBURGH PENGUINS - WASHINGTON CAPITALS 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)
      Góly: 57. Guentzel (Crosby), 58. Malkin (Sheary, Dumoulin) - 13. Oshie (Kuznecov, Bäckström), 27. Burakovsky, 41. Bäckström (Oshie, Orlov), 52. Carlson (Niskanen, Kuznecov), 53. Burakovsky. Brankári: Fleury - Holtby, strely na bránku: 18:26, 18.594 divákov.
      /stav série: 3:3/

01 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 02 - Modified: 2024-04-17 07:13:12 - Feat.: - Title: Slafkovský získal v NHL bonus za 20 gólov, je voľný pre svetový šampionát 03 - Modified: 2024-04-16 06:00:21 - Feat.: - Title: Černák skóroval, no Tampa podľahla Buffalu. Islanders si zaistili miestenku v play off 04 - Modified: 2024-04-13 05:10:18 - Feat.: - Title: Hokejisti Vegas spečatili postup do play off NHL, Pospíšil prispel dvoma asistenciami k triumfu Flames 05 - Modified: 2024-04-10 13:06:24 - Feat.: - Title: Slafkovského súčasná forma je prísľub aj pre národný tím. Ukazuje, že má schopnosti byť líder, tvrdí Bartovič
19. apríl 2024 04:07