15.05.2017, 00:00

Cígerov tím smeruje k blamáži nášho hokeja

Prehra s Ruskom 0:6 bola jednou z najvyšších v histórii. Osud Slovákov mali stále v rukách aj Dáni.

Slovenskí hokejisti
Zdroj: TASR

Druhý čierny víkend na hokejovom šampionáte za sebou odštartoval hanebný sobotný debakel od Ruska 0:6. Po ňom sa definitívne prestalo snívať o postupe do štvrťfinále, o ktorý Slováci definitívne prišli po včerajšom súboji proti favorizovaným tímom USA (1:6).

Samotní hokejisti po zápase opakovali rovnaké dôvody prehry, ako vlastne po každom súboji na svetovom šampionáte: nepremieňanie šancí, príliš veľa vylúčených. „Rusi boli lepší, my sme sa snažili robiť všetko možné. Máme to za sebou a musíme sa skoncentrovať na ďalší duel,“ povedal na pozápasovej tlačovke tréner Zdeno Cíger.


Vypadnutie je stále v hre
Ešte horšia ako samotné výkony Slovákov na šampionáte je skutočnosť, že zostupová matematika je po zápasoch v našich skupinách opäť zložitejšia. V prípade ak už Cíger a spol. nezískajú v Kolíne ani jeden bod a zajtra zdolá Taliansko súpera z Dánska za tri body, zostúpime do B-kategórie majstrovstiev sveta po 21 rokoch.

„Nič iné si ani nezaslúžia za to, aký hokej tu predvádzajú. A možno by to všetkým prospelo,“ povedal po zápase slovenský fanúšik oblečený v slovenskom drese so Šatanovou 18-tkou na chrbte.

O matematických prepočtoch s

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.