Regenda strelil svoj prvý gól v NHL. Anaheim však na Minnesotu nestačil a prehral 1:4 (video)

10.11.2022, 06:37

Dvadsaťdvaročný útočník sa vrátil do zostavy Anaheimu z farmy v AHL a v nočnom zápase s Minnesotou otvoril skóre v 34. minúte.

Slovenský hokejista Pavol Regenda si otvoril strelecký účet v zámorskej NHL. Dvadsaťdvaročný útočník sa vrátil do zostavy Anaheimu z farmy v AHL a v nočnom zápase s Minnesotou otvoril skóre v 34. minúte, keď si medzi kruhmi prebral prihrávku od Franka Vatrana a strelou švihom prekonal brankára. Pre Regendu to to bol tretí bod v šiestom stretnutí profiligy (1+2). Na body však nestačil, keďže Ducks nakoniec prehrali 1:4.stre

Bronzový medailista zo ZOH v Pekingu odohral v úvode sezóny päť duelov v prvom tíme "káčerov", v ktorých zaznamenal dve asistencie. Klub ho následne poslal na farmu San Diego Gulls, kde bodoval v každom zo štyroch zápasov a pripísal si po dva góly a asistencie.

V stredu ho Anaheim povolal späť do prvého tímu namiesto Adama Henriqueho, ktorý očakával narodenie dieťaťa. Regenda sa predstavil opäť vo štvrtom útoku, odohral 8:56 min a okrem gólu si do štatistík pripísal aj jednu strelu, jeden blok a jednu plusku.

Z víťazstva sa netešil ani Martin Fehérváry, ktorého Washington podľahol doma Pittsburghu 1:4. Penguins tak ukončili sedemzápasovú sériu bez výhry.

Slovenský obranca odohral 22:40 minút a do štatistík si pripísal dve strely na bránku, dva bodyčeky a tri zblokované strely. Montreal bez potrestaného slovenského útočníka Juraja Slafkovského zdolal doma Vancouver 5:2 a zaznamenal druhý triumf po sebe.

01 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 02 - Modified: 2024-04-24 07:44:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 03 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 04 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 05 - Modified: 2024-04-22 05:27:52 - Feat.: - Title: Martin ​Fehérváry strelil prvý gól v play off, Washington prehral na ľade Rangers
24. apríl 2024 21:19