Slafkovský si pripísal ďalší bod v NHL, Montrealu to však nestačilo

18.11.2022, 06:42
18.11.2022, 07:10

V dnešných zápasoch najkvalitnejšej hokejovej ligy sveta sa predstavilo viacero slovenských hokejistov.

Juraj Slafkovský si v noci na piatok pripísal prvú asistenciu v tejto sezóne v zámorskej NHL. Slovenský hokejista sa podieľal na góle obrancu Jordana Harrisa v 34. minúte, jeho Montreal však prehral na ľade Columbusu 4:6. Osemnásťročný krídelník má v tomto ročníku na konte štyri body (3+1).

Harris svojim gólom znížil v zápase na 1:2, štyri minúty po tomto zásahu si Slafkovský odsedel dve minúty za podrazenie. Canadiens potom vyrovnali, no v tretej tretine domáci rozhodli o svojom triumfe. Slovenský reprezentant odohral 10:33 minút, na bránku vyslal dve strely.

V akcii bol aj ďalší Slovák, útočník Tomáš Tatar. Jeho New Jersey triumfovalo v Toronte 3:2 po predĺžení, rozhodol o tom gól Jegora Šarangoviča po 57 sekundách extra času. "Diabli" zvíťazili už v jedenástom zápase po sebe a vyrovnali tak svoju úspešnú sériu zo sezóny 2005/2006. Dlhšiu víťaznú sériu ťahali len v ročníku 2000/2001, vtedy zvíťazili v trinástich zápasoch za sebou.

Tampa Bay doma zdolala Calgary 4:1, obranca Erik Černák chýbal v zostave domácich pre zranenie. V drese hostí nastúpil Adam Ružička, odohral 12:08 minút. Opäť ho tréner zaradil do prvého útoku, v tejto formácii hral už v treťom zápase za sebou. Zaznamenal mínusový bod, jednu strelu na bránku a tri bodyčeky.

Pavol Regenda odohral v drese Anaheimu 15:22 minút, mal jednu mínusku a raz ohrozil bránku súpera. Okrem toho zblokoval päť striel. "Káčeri" podľahli vo Winnipegu 2:3, pričinil sa o to najmä domáci útočník Kyle Connor. Zaznamenal tretí hetrik v kariére, pričom rozhodujúci gól strelil 54 sekúnd pred koncom duelu.

Po zlom štarte do sezóny sa prebudilo St. Louis, "bluesmani" zaznamenali piaty triumf v sérii. Washington zdolali 5:4 po nájazdoch, v drese hostí odohral obranca Martin Fehérváry 21:59 minút. Zaznamenal jednu mínusku, dve strely na bránku a päť bodyčekov.

NHL-výsledky:

Boston - Philadelphia 4:1, Carolina - Colorado 2:3 pp, Columbus - Montreal 6:4 /J. SLAFKOVSKÝ za hostí 0+1/, Florida - Dallas 4:6, Tampa Bay - Calgary 4:1, Toronto - New Jersey 2:3 pp, Minnesota - Pittsburgh 4:6, Nashville - NY Islanders 5:4, St. Louis - Washington 5:4 pp a sn, Winnipeg - Anaheim 2:3, Seattle - NY Rangers 3:2 pp, Vegas - Arizona 4:1, San Jose - Detroit 4:7

01 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 02 - Modified: 2024-04-10 13:06:24 - Feat.: - Title: Slafkovského súčasná forma je prísľub aj pre národný tím. Ukazuje, že má schopnosti byť líder, tvrdí Bartovič 03 - Modified: 2024-04-10 09:00:00 - Feat.: - Title: VIDEO Neuveriteľný Slafkovský sa odtrhol z reťaze. Strelil svoj prvý hetrik v NHL a naďalej prepisuje tímové rekordy 04 - Modified: 2024-04-07 04:53:30 - Feat.: - Title: Slafkovský asistoval, na výhru Montrealu to však nestačilo 05 - Modified: 2024-04-03 05:39:14 - Feat.: - Title: Fehérváry sa presadil po dlhej odmlke, bodovali aj Slafkovský a Pospíšil. Boston si upevnil prvé miesto
19. apríl 2024 03:07