Angličan Jordan Henderson počas zápasu so Senegalom. FOTO: Reuters

Futbal MS 2022: Angličania zdolali Senegal, čaká ich Francúzsko

04.12.2022, 22:07
04.12.2022, 22:09

Anglicko v sobotu zabojuje proti Francúzsku o miestenku v semifinále.

Futbalisti Anglicka zvíťazili v nedeľu nad Senegalom 3:0 a postúpili do štvrťfinále MS v Katare. O miestenku v semifinále zabojujú v sobotu (20.00 h) proti úradujúcim majstrom z Francúzska, ktorí si poradili s Poľskom 3:1.

Angličania potvrdili úlohu favorita a už na konci prvého dejstva viedli 2:0 po presných zásahoch Jordana Hendersona a Harryho Kanea. Ten útočí v Katare na reprezentačný rekord Waynea Rooneyho v najvyššom počte gólov v národnom drese.

Kane skóroval na tomto šampionáte prvýkrát. Jeho tím sa musel zaobísť bez Raheema Sterlinga, ktorý vynechal duel z rodinných dôvodov. Senegalu nepomohlo ani trojité striedanie v polčase a na konečných 3:0 upravil Bukayo Saka.

Oba tímy začali opatrne a ako prví vyvinuli tlak Senegalčania. V 22. minúte minul bránu z blízka Sarr a o chvíľu musel pohotovo zasiahnuť brankár Pickford pri nádejnom pokuse Diu zvnútra pokutového územia.

Neskôr však prebrali iniciatívu Angličania a dokázali zužitkovať svoju prvú veľkú šancu. Kane vysunul po kombinácii v strede ihriska Bellinghama a ten posunul loptu na Hendersona, ktorý nezaváhal. Práve strojca tejto akcie Kane sa postaral o gól do šatne, keď jeho tím prekazil rozohrávku súpera a išiel do brejku. Bellingham prihral Fodenovi a ten napravo voľnému Kaneovi, ktorý prestrelil brankára.

Senegalský tréner Cisse pristúpil cez polčas k trom striedaniam. Jeho tím však vyslal na začiatku druhého dejstva na súperovu bránu len jednu nepresnú strelu z diaľky. Albion sa opäť gólovo presadil v 57. minúte.

Senegalčanom vzali jeho hráči loptu v strede poľa a po krátkej kombinácii si ju potiahol po ľavom krídle Foden. V pokutovom území našiel pred bránou Saku, ktorý prudkou strelou prekonal Mendyho.

Angličania následne pristúpili k viacerým striedaniam a zvoľnili tempo, no Senegalčanom sa nedarilo dostávať do šancí. V nadstavenom čase mali ešte niekoľko príležitostí zo štandardných situácií. Priamy kop však skončil v múre a dva rohové kopy nemali potrebnú razanciu. Úradujúci africkí majstri sa tak rozlúčili s MS po štyroch dueloch.

osemfinále:

Anglicko - Senegal 3:0 (2:0)

Góly: 38. Henderson, 45.+3. Kane, 57. Saka. ŽK: Koulibaly (Senegal), Rozhodovali: Barton – Moran (obaja Salv.), Katie Nesbittová (USA), 65.985 divákov.

Anglicko: Pickford - Walker, Stones (76. Dier), Maguire, Shaw – Henderson (82. Phillips), Rice, Bellingham (76. Mount) - Saka (65. Rashford), Kane, Foden (65. Grealish)

Senegal: E. Mendy - Sabaly, Koulibaly, Diallo, Jakobs (84. Ballo-Toure) – Diatta (46. P. M. Sarr), Ciss (46- Gueye), N. Mendy, Ndiaye (46. Dieng), I. Sarr – Dia (72. Diedhiou)

01 - Modified: 2022-12-04 17:24:18 - Feat.: 1 - Title: Futbal MS 2022: Francúzi ukázali silu, v osemfinále zdolali Poliakov 02 - Modified: 2022-12-04 11:28:01 - Feat.: 1 - Title: Génius s kultom spasiteľa. Messi má tisícku a Argentínu tvrdohlavo ťahá za titulom svetového šampióna 03 - Modified: 2022-12-03 22:37:01 - Feat.: 1 - Title: Argentína zdolala Austráliu v Katare a je vo štvrťfinále. Favorit potvrdil prevahu 04 - Modified: 2022-12-03 20:29:24 - Feat.: 1 - Title: Argentínsky futbalista Messi je na scéne od roku 2004. Proti Austrálii odohral svoj tisíci zápas 05 - Modified: 2022-12-03 20:17:08 - Feat.: 1 - Title: Legende futbalu Pelému nezaberá chemoterapia, lekári mu poskytujú len paliatívnu liečbu
01 - Modified: 2022-12-29 21:15:24 - Feat.: - Title: Odišla najväčšia legenda, proti ktorej som hral, hovorí o Pelém bývalý československý reprezentant Petráš 02 - Modified: 2022-12-29 21:38:09 - Feat.: - Title: Reakcie na úmrtie Pelého: Opustil nás kráľ futbalu, vyhlásil Mbappe 03 - Modified: 2022-12-29 21:21:30 - Feat.: - Title: Zomrela brazílska futbalová legenda Pelé. Za svoj život dosiahol množstvo úspechov 04 - Modified: 2022-12-29 21:17:49 - Feat.: - Title: Legendárny Pelé zomrel vo veku 82 rokov 05 - Modified: 2022-12-27 11:46:37 - Feat.: - Title: Vizitka nášho futbalu? V rebríčku 200 talentov nie je ani jeden Slovák
18. apríl 2024 18:46