Francúzsky futbalista Theo Hernandez (druhý vľavo) sa teší so spoluhráčmi po víťazstve 2:0 v semifinálovom zápase Francúzsko - Maroko. FOTO: TASR/AP

Francúzi porazili nabudené Maroko a sú vo finále majstrovstiev sveta

14.12.2022, 22:05
14.12.2022, 22:15

V nedeľnom finále nastúpia o 16-tej hodine proti Argentíne, ktorá v utorok zdolala Chorvátsko 3:0.

Futbalisti Francúzska sa stali druhými finalistami Majstrvstiev sveta v Katare. V stredajšom semifinále zdolali Maroko 2:0 gólmi Thea Hernandeza a Randala Kolo Muaniho. V nedeľnom finále nastúpia obhajcovia titulu o 16-tej proti Argentíne, ktorá v utorok zdolala Chorvátsko 3:0. O bronz sa stretnú v sobotu v rovnakom čase Chorvátsko a Maroko.

Francúzi vykročili za postupom rýchlym gólom v 5. minúte, keď Hernandez využil ich prvú gólovú príležitosť. Maročania predviedli v prvom aj druhom polčase viacero ofenzívnych akcií, ale nedotiahli ich do gólového konca. V 79. minúte uzavrel skóre striedajúci Kolo Muani.

Dvojica nerozlučných kamarátov stojí proti sebe. Hakimiho s Mbappém čaká „bratovražedný“ súboj o finále

semifinále:

Francúzsko - Maroko 2:0 (1:0)

Góly: 5. T. Hernandez, 79. Kolo Muani. Rozhodovali: Ramos – Morin, Hernández (všetci Mex.), ŽK: Boufal, 68.294 divákov.

Francúzsko: Lloris – Kounde, Varane, Konaté, Hernandez – Tchouameni - Griezmann, Fofana – Dembele (79. Kolo Muani), Giroud (65. Thuram), Mbappe

Maroko: Bono – Dari, Saiss (21. Amallah, 78. Ez Abde), El Yamiq - Hakimi, Ounahi, Amrabat, Mazraoui (46. Attiat-Allah) - Ziyech, En Nesyri (66. Hamdallah), Boufal (67. Aboukhlal)

V úvodných minútach boli viac pri lopte Maročania, ale z rýchleho gólu sa tešili Francúzi. Akciu v 5. minúte začal Varane, ktorý na pravej strane vysunul Griezmanna. Po jeho spätnej prihrávke sa k strele dostal Mbappe, ktorému obrana Maroka venovala priveľa pozornosti a odrazenú loptu poslal zo vzduchu do bránky Hernandez. Maročanom to neubralo na ofenzívnom odhodlaní a v 10. minúte Ounahi strelou k pravej žrdi poriadne natiahol francúzskeho brankára Llorisa.

V 17. minúte bol blízko k druhému gólu Francúzov Giroud, ktorý sa na ľavej strane dostal za obranu Monaka, no ľavačkou v rýchlosti trafil iba do bližšej žrde. Do konca prvého polčasu postupne pribúdali francúzske príležitosti, ktoré vyplynuli z ich rastúcej sebaistoty. V 36. minúte Mbappe neskóroval po šprintérskom súboji a gól nepadol ani z pokusu Girouda. Krátko pred prestávkou sa po rohovom kope dostal k efektným nožničkám El Yamiq, no Lloris jeho strelu vyrazil..

01 - Modified: 2022-12-14 20:57:24 - Feat.: 1 - Title: Traja zo štyroch zadržaných v kauze korupcie v europarlamente zostávajú vo väzbe 02 - Modified: 2022-12-14 16:48:31 - Feat.: 1 - Title: Europoslankyňa obvinená z korupcie zostane vo vyšetrovacej väzbe takmer do Vianoc 03 - Modified: 2022-12-14 16:00:34 - Feat.: 1 - Title: Maďarsko sa politicky dohodlo s Katarom na dodávkach plynu
01 - Modified: 2024-04-23 18:38:43 - Feat.: - Title: Macron tvrdí, že Seina je čoraz čistejšia a chce si v nej zaplávať. Majú sa v nej konať preteky 02 - Modified: 2024-04-23 16:01:32 - Feat.: - Title: Letisko vo Francúzsku vo štvrtok ochromí štrajk, tvrdia leteckí dispečeri 03 - Modified: 2024-04-23 13:04:35 - Feat.: - Title: Polícia vysťahovala pred olympiádou ďalší tábor migrantov v Paríži 04 - Modified: 2024-04-22 14:14:13 - Feat.: - Title: Francúzsky starosta vyvolal pobúrenie nacistickým pozdravom. Urobiť tak mal dvakrát 05 - Modified: 2024-04-19 18:42:08 - Feat.: - Title: Medzinárodný menový fond vyzval Paríž a Rím na väčšie šetrenie, naopak Nemci by mali viac investovať
25. apríl 2024 14:13