Vľavo český hráč Tomáš Hamara a vpravo švédsky hráč Isak Rosen. FOTO: TASR/AP

Česi prehrali prvý zápas na šampionáte, porazili ich Švédi, ktorí vedú skupinu

29.12.2022, 22:45

V dueli dvoch tímov, ktoré dovtedy nestratili ani bod, vyhrali Švédi nad Českom 3:2 po predĺžení.

Hokejisti Fínska zvíťazili vo štvrtkovom zápase MS hráčov do 20 rokov nad Lotyšskom 3:0. Po svojom druhom víťazstve boli so 7 bodmi na čele B-skupiny, v ktorej Slováci priebežne figurovali na 3. mieste. Pre Lotyšov to bola v treťom zápase tretia prehra a na 5. mieste majú jeden bod.

V dueli dvoch tímov, ktoré dovtedy nestratili ani bod, vyhrali Švédi nad Českom 3:2 po predĺžení. Víťazný gól "troch koruniek" a svoj druhý v zápase strelil v druhej minúte predĺženia po vydarenej sóloakcii Ludvig Jansson. Švédi vedú A-skupinu so ziskom 8 bodov, druhí Česi zaostávajú o bod.

MS do 20 rokov

A-skupina (Halifax):

Švédsko - Česko 3:2 pp (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

5. Lotyšsko    3 0 0 1 2  4:11 1

01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-18 21:21:49 - Feat.: - Title: Slováci v príprave zlyhali. V Nemecku dostali sedem gólov 03 - Modified: 2024-04-19 13:43:49 - Feat.: - Title: Skloniť sa museli bohatšie kluby. Fenomén zo Spiša má vo finále veľkú výhodu 04 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 05 - Modified: 2024-04-15 08:24:23 - Feat.: - Title: Príprava pred MS v hokeji: Tréneri urobili tri zmeny, premiéru si odkrúti opora dvadsiatky
20. apríl 2024 03:12