Washington s Fehérvárym zdolal Columbus. Calgary s Ružičkom po predĺžení​ prehralo​

09.01.2023, 06:40

V noci na pondelok sa zrodili dva hetriky, David Pastrňák pomohol tromi gólmi a asistenciou k suverénnemu triumfu Bostonu na ľade Anaheimu 7:1 a Kyle Connor sa tromi presnými zásahmi podieľal na víťazstve Winnipegu nad Vancouverom 7:4.

Hokejisti Washingtonu so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym zdolali v nočnom zápase NHL Columbus 1:0. V akcii bol aj útočník Adam Ružička, ktorého Calgary prehralo na ľade Chicaga 3:4 po predĺžení.

Jediný gól súboja Washington - Columbus vsietil už v 3. minúte domáci obranca Erik Gustafsson. Brankár Darcy Kuemper zneškodnil všetkých 38 striel hostí a dosiahol štvrté čisté konto v sezóne, tretie za uplynulých 10 štartov.

Tohtosezónnu premiéru v NHL absolvovali skúsení útočníci Nicklas Bäckström a Tom Wilson, ktorí sa vrátili do zostavy Capitals po operáciách. Fehérváry nastúpil v tretej obrannej dvojici s Alexandrom Alexejevom, odohral 17:44 min., vyslal jednu strelu na bránku, rozdal štyri bodyčeky a zblokoval dve strely súpera.

O víťazstve Chicaga nad Calgary rozhodol gól Maxa Domiho na začiatku druhej minúty predĺženia. Nemecký útočník v službách Blackhawks Lukas Reichel strelil prvý gól v profiligovej kariére, ku ktorému pridal aj dve asistencie. "Jastrabi" uspeli, hoci druhýkrát za sebou nastúpili bez zraneného ofenzívneho lídra Patricka Kanea. Ružička odohral vo štvrtom útoku "plameňov" 7:52 min a pripísal si mínusový bod.

Výsledky NHL:

​Winnipeg - Vancouver 7:4, Dallas - Florida 5:1, Washington - Columbus 1:0, Arizona - Pittsburgh 1:4, Chicago - Calgary 4:3 pp, Minnesota - St. Louis 0:3, Philadelphia - Toronto 2:6, Anaheim - Boston 1:7

01 - Modified: 2023-01-06 12:58:59 - Feat.: 1 - Title: Bývalý obranca Nových Zámkov sa stal majstrom sveta. Mladý líder s výnimočným talentom, spomína ex-spoluhráč 02 - Modified: 2023-01-08 06:14:20 - Feat.: 1 - Title: Montreal aj so Slafkovským ukončil sériu siedmich prehier 03 - Modified: 2023-01-03 21:53:00 - Feat.: 1 - Title: Slováci siahali na historický skalp. Som na tím hrdý, hovorí kapitán Šimon Nemec 04 - Modified: 2023-01-03 14:03:17 - Feat.: 1 - Title: Nové objavy aj kľúčové zaváhanie. Čo ukázali mladí Slováci na svetovom šampionáte? 05 - Modified: 2023-01-02 13:36:58 - Feat.: 1 - Title: Valábik pre HN: Každý kanadský hráč je nadštandardný. Expert ponúka recept, ako hrať s veľmocou
01 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 02 - Modified: 2024-04-24 07:44:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 03 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 04 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 05 - Modified: 2024-04-22 05:27:52 - Feat.: - Title: Martin ​Fehérváry strelil prvý gól v play off, Washington prehral na ľade Rangers
25. apríl 2024 10:00