Jaromír Jágr. FOTO: Michal Sváček/ Mafra

Jágr dal gól, prekonal rekord Gretzkého

05.02.2023, 21:20

50-ročný Jaromír Jágr má po nedeli na konte celkovo už 1099 gólov.

Hokejisti Třinca zvíťazili v nedeľnom zápase 45. kola českej extraligy nad Kladnom 5:4. V drese domácich si slovenský útočník Marko Daňo pripísal štyri body za dva góly a dve asistencie, jeho krajan Tomáš Marcinko dal jeden gól a dvakrát asistoval. Jaromír Jágr mal za Kladno bilanciu 1+1 a prekonal rekord legendárneho Waynea Gretzkého.

Ďalší Jágrov míľnik. Legendárny hokejista sa stal najstarším strelcom v histórii českej extraligy

Podľa neoficiálnej historickej štatistiky, do ktorej sa počítajú zásahy z profesionálnych súťaží i reprezentácie, má 50-ročný Jágr po nedeli na konte celkovo už 1099 gólov. Niekdajší skvelý kanadský útočník Gretzky nastrieľal v kariére o jeden menej, teda 1098.

"Neuveriteľné! Klobúk dole pred ním. Verím, že mu to tam bude padať aj naďalej a ešte bude rekord navyšovať. Stále na to má," citoval portál isport.cz Daňa, ktorý si po vzájomnom zápase vymenil s Jágrom pár slov: "Pogratuloval som mu k dobrému zápasu, on mne tiež, podali sme si ruky. Bolo to stručné."

Hokejisti BK Mladá Boleslav podľahli na domácom ľade Vítkoviciam 2:3. Slovenský útočník Róbert Lantoši v drese domácich zaznamenal gól, keď v druhej tretine upravil skóre na 2:1 z trestného streľania.

Česká liga má nečakaného lídra. Slávny klub posunuli na čelo góly slovenského „kráľa bodyčekov“

Hradec Králové zdolal doma Brno 1:0. Mislav Rosandič asistoval pri jedinom góle stretnutia. Litvínov prehral na domácom štadióne s Karlovými Varmi 1:2 po predĺžení. K výhre hostí dopomohol asistenciou na začiatku druhej tretiny slovenský legionár David Griger.

01 - Modified: 2023-01-03 20:36:10 - Feat.: 1 - Title: Ďalší Jágrov míľnik. Legendárny hokejista sa stal najstarším strelcom v histórii českej extraligy 02 - Modified: 2022-11-09 10:37:34 - Feat.: 1 - Title: Náš superman Saša. Ovečkin vzkriesil Washington, puto špiní pakt s Putinom 03 - Modified: 2022-10-17 12:53:55 - Feat.: 1 - Title: Česká liga má nečakaného lídra. Slávny klub posunuli na čelo góly slovenského „kráľa bodyčekov“
01 - Modified: 2024-04-21 16:18:04 - Feat.: - Title: Hokejisti do 20 rokov skončili na domácom turnaji štvrtí. Mnohí ešte také náročné zápasy nehrali, tvrdí Štrbák 02 - Modified: 2024-04-21 12:35:40 - Feat.: - Title: Až 11 gólov proti Nemcom? Niekedy je dobré aj prehrať. Aspoň hráči vidia, že to nepôjde samo, vraví odborník 03 - Modified: 2024-04-20 17:50:59 - Feat.: - Title: Slováci odvetu zvládli, v príprave si poradili s Nemeckom 04 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 05 - Modified: 2024-04-18 21:21:49 - Feat.: - Title: Slováci v príprave zlyhali. V Nemecku dostali sedem gólov
22. apríl 2024 16:54