Gólová radosť hráčov Košíc v prvom finálovom zápase play-off hokejovej extraligy. FOTO: TASR/František Iván

Košice otočili zápas proti Zvolenu. Vo finále extraligy sa ujali vedenia

16.04.2023, 20:38

Košice zdolali v úvodnom zápase na domácom ľade Zvolen 3:1.

Hokejisti HC Košice sa ujali vedenia vo finálovej sérii play off Tipos extraligy. V úvodnom zápase zdolali na domácom ľade HKM Zvolen 3:1. Druhý duel série hranej na štyri víťazné zápasy je na programe v pondelok opäť v košickej Steel aréne.

Košičania nastúpili v nedeľu bez obrancu Eduarda Šedivého, ktorý chýbal z rodinných dôvodov. V zostave Zvolena absentovalo po záverečnom zápase semifinálovej série duo zahraničných útočníkov Deven Sideroff a Chris Langkow.

V bojovnom zápase, ktorý sa hral od úvodu vo vysokom tempe, sa vedenia ujali hostia. Hecl sa v 12. minúte dostal za obranu "oceliarov" a blafákom prekonal Riečického.

Zvolenský náskok trval však iba necelé tri minúty, keďže Košičania využili hneď svoju prvú presilovku. Po sérii viacerých šancí sa ujala strela Fejesa spoza hráča. Gólom sa skončila aj druhá početná výhoda domácich, na začiatku druhej tretiny ju využil Bartánus - 2:1.

Domáci vychádzali z organizovanej defenzívy, s ktorou mali Zvolenčania problémy. Košičanov viacerými zákrokmi podržal brankár Riečický a hosťom k vyrovnaniu nepomohla ani hra bez brankára v závere zápasu. V nej košický obranca Olsson uzavrel skóre duelu.

Finále play off Tipos extraligy - prvý zápas /na 4 víťazstvá/:

HC Košice - HKM Zvolen 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 15. Fejes (Breton), 21. Bartánus (Pollock, Chovan), 60. Olsson (Lamper) - 12. Hecl (Marcinek, Messner). Rozhodovali: Baluška, Stano - Synek, Durmis, vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 8347 divákov.

Košice: Riečický - Breton, Olsson, Southorn, Romančík, Deyl, Ferenc - Leskinen, Pollock, Jääskeläinen - Fejes, Chovan, Bartánus - Rogoň, Slovák, Lamper - Havrila, Hovorka, Jokeľ

Zvolen: Trenčan - Messner, Hain, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Kubka - Bondra, Viedenský, Jedlička - Hecl, Huntebrinker, Zuzin - Csányi, Šiška, Marcinek - Stupka, F. Fekiač, Kašlík

01 - Modified: 2024-04-19 13:43:49 - Feat.: - Title: Skloniť sa museli bohatšie kluby. Fenomén zo Spiša má vo finále veľkú výhodu 02 - Modified: 2024-03-26 14:11:36 - Feat.: - Title: České kluby zacielili na hviezdne mená z našej extraligy. Slovenské tímy tak môžu prísť o kľúčových hráčov 03 - Modified: 2024-03-21 18:34:32 - Feat.: - Title: Liga majstrov bude bez našich klubov. Prestížne, no nerentabilné, nie je to až také terno, tvrdí funkcionár 04 - Modified: 2024-03-06 16:04:10 - Feat.: - Title: Legendárny hokejista Kroták pre HN: Poprad sa spočiatku hľadal, tím bol rozháraný. Zabral príchod nového kouča 05 - Modified: 2024-02-16 14:47:18 - Feat.: - Title: Lašák vidí pri návrate Haláka na Slovensko veľký otáznik. Vyjadril sa aj k jeho šanci v reprezentácii
19. apríl 2024 20:03