Slovenský hokejista Martin Chromiak sa teší po strelení úvodného gólu v presilovke derby zápasu základnej B-skupiny Slovensko - Česko na 86. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v lotyšskej Rige. FOTO: TASR/Martin Baumann

Ramsay tušil, že to bude divoké, Chromiakov dal gól v zápse na MS proti Čechom pred rodičmi

12.05.2023, 20:10

Pri svojom góle využil Martin Chromiak dobrú strelu z prvej, keď v presilovke prekonal českého brankára Hrubca po prihrávke od Kňažka. Ťažil aj o dobrej práce cloniaceho Regendu.

Slovenskí hokejisti neuspeli vo svojom úvodnom zápase na MS v Rige, u Martina Chromiaka však napriek prehre 2:3 s Čechmi prevládali pozitívne emócie z prvého gólu v národnom tíme. Tréner Slovenska Craig Ramsay nebol prekvapený z priebehu prvej tretiny, divoký úvod očakával už pri štvrtkovej prechádzke.

Chromiak odohral svoj prvý zápas na MS v útoku a Alexom Tamášim a Pavlom Regendom, na ľade strávil viac ako 14 minút. "Užil som si to parádne, keďže to bol môj prvý zápas na MS. Atmosféra bola ako doma, keďže to bolo derby, ale prevláda sklamanie. Môj gól by som vymenil za body. Musíme ísť do ďalšieho zápasu s čistými hlavami," povedal 20-ročný útočník.

Pri svojom góle využil dobrú strelu z prvej, keď v presilovke prekonal českého brankára Hrubca po prihrávke od Kňažka. Ťažil aj o dobrej práce cloniaceho Regendu. Z gólu sa však neradoval ihneď. "Ešte som nevidel záber, ale myslím, že to išlo od žŕdky a preto som nevidel, že sa rozvlnila sieť. Palo Regenda tam navyše clonil, tak ani brankár nevidel, kde je puk. Až potom som počul sirénu a videl som všetkých ako sa tešia, tak som vedel, že bol gól," vysvetlil Chromiak.

Po jeho góle v prvej tretine padli ešte štyri, no o jeden viac do bránky Slovenska. Viac ich už diváci nevideli. Tréner SR Craig Ramsay tušil už deň pred zápasom, že priebeh bude podobný: "Bolo to podobné, ako sme očakávali. Už na mojej prechádzke deň pred zápasom po meste som vedel, že to bude divoké. Hovorili sme hráčom, nech udržia emócie, ktoré určite prídu. Nevidíte často takúto prvú tretinu. Dali sme góly, ale prišlo nešťastné päťminútové vylúčenie. Potom sme skvele bojovali. Bol to dobrý zápas, Česi hrali výborne. Čakali na nás, ale aj forčekovali a boli agresívni. Bol to typický zápas medzi Slovákmi a Čechmi, nanešťastie so zlým koncom pre nás."

Na záver Chromiak pochválil atmosféru a tešilo ho, že jeho premiérový zásah v národnom tíme videli aj jeho najbližší. "Nervózny som nebol. Každý sníva hrať pred takouto atmosférou. Fanúšikovia sa prekrikovali, bolo to skvelé. Ja som mal v hľadisku rodičov, takže videli môj gól."

01 - Modified: 2023-05-12 16:30:36 - Feat.: 1 - Title: Slováci Čechov prestrieľali, nakoniec však utrpeli tesnú prehru 02 - Modified: 2023-05-12 08:30:00 - Feat.: 1 - Title: Slovensko získalo veľkú posilu do obrany, Nemec môže nastúpiť už proti Kanade 03 - Modified: 2023-05-12 08:00:00 - Feat.: 1 - Title: Tréner Stavjaňa pre HN: Favorit derby proti Česku na šampionáte je jasný, Ramsay nemá veľmi kde brať
01 - Modified: 2024-04-15 08:24:23 - Feat.: - Title: Príprava pred MS v hokeji: Tréneri urobili tri zmeny, premiéru si odkrúti opora dvadsiatky 02 - Modified: 2024-04-10 13:06:24 - Feat.: - Title: Slafkovského súčasná forma je prísľub aj pre národný tím. Ukazuje, že má schopnosti byť líder, tvrdí Bartovič 03 - Modified: 2024-04-10 09:00:00 - Feat.: - Title: VIDEO Neuveriteľný Slafkovský sa odtrhol z reťaze. Strelil svoj prvý hetrik v NHL a naďalej prepisuje tímové rekordy 04 - Modified: 2024-04-10 05:33:11 - Feat.: - Title: VIDEO: Slafkovský strelil prvý hetrik v NHL, jeho tím suverénne triumfoval. Černák si pripísal asistenciu 05 - Modified: 2024-04-07 04:53:30 - Feat.: - Title: Slafkovský asistoval, na výhru Montrealu to však nestačilo
16. apríl 2024 09:39