Americkí hokejisti sa tešia z gólu do siete Maďarska. FOTO: TASR/AP

Maďari prehrali aj druhý zápas, USA zaznamenali presvedčivé víťazstvo

14.05.2023, 13:58

Reprezentanti Maďarska vstúpili do zápasu bez rešpektu a v 5. minúte sa dokázali dostať do vedenia.

Hokejisti USA potvrdili v nedeľu vo svojom druhom vystúpení v A-skupine MS rolu favorita a Maďarsko zdolali hladko 7:1. Pod ich víťazstvo sa gólom a dvoma asistenciami podpísal Rocco Grimaldi, Nick Bonino zaznamenal dva presné zásahy. Američanom patrí so šiestimi bodmi prvé miesto v tabuľke, Maďari majú po dvoch prehrách na bodovom konte nulu.

USA – Maďarsko 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)

• Góly: 7. A. Tuch (Grimaldi), 19. Bonino (Grimaldi), 24. Bonino (Garland, Perunovich), 34. Gauthier (Coronato, Hutson), 42. Mackey (Eyssimont, Garland), 45. Grimaldi, 57. L. Tuch – 5. Sofron (Szabo, Bartalis). Rozhodovali: Frandsen (Dán.), Hunnius (Nem.) – Cattaneo (Švajč.), Wyonzek (Kan.), vylúčení: 0:2 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5258 divákov.
  • USA: Petersen – Perbix, Samberg, Perunovich, Thrun, Hutson, Mackey, Attard – A. Tuch, Grimaldi, Bonino – Garland, Eyssimont, O´Connor – Mazur, Gauthier, Tynan – Coronato, Bjork, Farrell – L. Tuch
  • Maďarsko: D. Horváth – Fejes, Stipsicz, Hadobas, Szabo, M. Horváth, Kiss, Garát, Pozsgai – Hári, Galló, Sebök – Erdely, Bartalis, Sofron – Papp, Koger, G. Nagy – Vincze, Csányi, K. Nagy
Američania nastúpia na ďalší duel v pondelok o 15.20 SELČ proti Nemecku, Maďari odohrajú svoj tretí zápas až v utorok o 19.20 s Francúzskom.

Maďari vstúpili do zápasu bez rešpektu a v 5. minúte sa dokázali dostať do vedenia. Bartalis ešte svoju šancu nevyužil, ale Sofron sa už o pár sekúnd gólovo presadil. Američania postupne zvýšili aktivitu a ešte do prestávky skórovali A. Tuch a Bonino.

Favorit v druhej tretine ukázal svoju ofenzívnu silu a zveľadil svoj náskok o ďalšie dva góly. Bonino najprv svojím druhým presným zásahom v zápase využil presilovú hru a po samostatnom úniku sa presadil aj Gauthier. Jednoznačný priebeh mala aj tretia časť, Mackley, Grimaldi a L. Tuch v nej upravili na konečných 7:1 pre zámorský tím.

01 - Modified: 2023-05-28 21:23:12 - Feat.: - Title: Najužitočnejším hráčom šampionátu sa stal brankár Lotyšska Šilovs 02 - Modified: 2023-05-28 21:06:49 - Feat.: - Title: Kanaďania prekvapenie nedopustili. Otočili finále proti Nemecku a sú majstrami sveta 03 - Modified: 2023-05-28 17:19:48 - Feat.: - Title: Lotyšsko je na nohách. Hokejisti porazili USA a vybojovali prvú medailu v histórii 04 - Modified: 2023-05-28 11:59:32 - Feat.: - Title: Jurčina pred finále: Nemecký hokej veľmi napreduje a ich liga je náročná. Slovákov v nej však príliš nechcú 05 - Modified: 2023-05-28 09:10:44 - Feat.: - Title: Nemci sa postarali o ďalšiu senzáciu. Porazili USA a o zlato zabojujú proti Kanade
19. apríl 2024 07:37