Kanadskí hokejisti sa tešia z gólu do siete Slovinska. FOTO: TASR/AP

Kanada porazila Slovinsko, favorit v druhej časti tromi gólmi otočil vývoj zápasu

14.05.2023, 14:15

Slovinské nádeje na prekvapenie vzplanuli od 4. minúty, keď dôrazný Drozg v predbránkovom priestore otvoril skóre v presilovke.

Hokejisti Kanady potvrdili pozíciu favorita a v nedeľňajšom zápase zdolali Slovinsko 5:2. K víťazstvu zamierili po tom, čo tromi gólmi v druhej tretine otočili skóre a v záverečnej ho po sebaistom výkone navýšili. Po dvoch zápasoch majú na MS v Rige plný počet 6 bodov a sú na čele "slovenskej" B-skupiny.

Slovinsko - Kanada 2:5 (1:0, 0:3, 1:2)

• Góly: 4. Drozg (Jeglič, Verlič), 56. Drozg (Ograjensek) - 22. Carcone (Weegar, McBain), 28. Joseph (Toffoli, Fantili), 39. Lucic (Glass, Weegar), 54. Weegar (Toffoli, Middleton), 55. McBain (Carcone, Neighbours). Rozhodovali: Hürlimann (Švajč.), Schrader (Nem.) - Constantineau (Fr.), Yletyinen (Švéd.), vylúčení: 5:6 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3380 divákov.
  • Slovinsko: Gračnar - Pavlin, Gregorc, Cepon, Magovac, Masič, Stebih, Crnovič - Verlič, Jeglič, Urbas - Kuralt, Tičar, Sabolič - Ograjensek, Simšič, Drozg - Tomaževič, Čimzar, Pance - Zajc
  • Kanada: Levi - Weegar, Middleton, Barron, Bear, Myers, Joseph,  Hunt - Blais, Veleno, Lucic - Carcone, McBain, Fantili - Toffoli, Laughton, Quinn - Crouse, Glass, Krebs - Neighbours
Slovinci prehrali oba doterajšie zápasy a po dni voľna nastúpia v utorok od 15.20 SELČ proti Nórsku. Kanada odohrá najbližší zápas v pondelok od 15.20 proti Slovensku.

Slovinské nádeje na prekvapenie vzplanuli od 4. minúty, keď dôrazný Drozg v predbránkovom priestore otvoril skóre v presilovke. V prvej tretine sa do šancí dostávali hlavne v početných výhodách, počas hry piatich proti piatim mali navrch Kanaďania.

Tí prevahu potvrdili až v druhej tretine, v ktorej prestrieľali súpera 24:2. Slovincov v nej k ničomu nepustili a gólmi Carconeho, Josepha a Lucica v presilovke otočili na 1:3.

Dvojgólový náskok dodal favoritovi sebavedomie a zápas mal vo svojej réžii. Päť minút pred koncom tretej tretiny sa v priebehu minúty presadili aj Weegar a McBain, no Drozg, ktorý skóre otvoril, ho aj uzavrel, keď potrestal chybu obrancu i zaváhanie brankára - 2:5.

01 - Modified: 2023-05-28 21:23:12 - Feat.: - Title: Najužitočnejším hráčom šampionátu sa stal brankár Lotyšska Šilovs 02 - Modified: 2023-05-28 21:06:49 - Feat.: - Title: Kanaďania prekvapenie nedopustili. Otočili finále proti Nemecku a sú majstrami sveta 03 - Modified: 2023-05-28 17:19:48 - Feat.: - Title: Lotyšsko je na nohách. Hokejisti porazili USA a vybojovali prvú medailu v histórii 04 - Modified: 2023-05-28 11:59:32 - Feat.: - Title: Jurčina pred finále: Nemecký hokej veľmi napreduje a ich liga je náročná. Slovákov v nej však príliš nechcú 05 - Modified: 2023-05-28 09:10:44 - Feat.: - Title: Nemci sa postarali o ďalšiu senzáciu. Porazili USA a o zlato zabojujú proti Kanade
21. apríl 2024 19:35