Futbalisti Žiliny v popredí zľava Mário Sauer a Matúš Rusnák sa tešia po strelení gólu počas odvetného zápasu 1. predkola Európskej konferečnej ligy. FOTO: TASR/Daniel Stehlík

Žilina zvládla odvetu a postupuje, čaká ju belgický Gent

20.07.2023, 21:24

Žilinčania pricestovali na estónsku pôdu s jednogólovým náskokom, no v zostave tímu chýbal Adrián Kaprálik, ktorý neodcestoval pre zranenie.

Futbalisti MŠK Žilina postúpili do 2. predkola Európskej konferenčnej ligy. Vo štvrtkovej odvete 1. predkola triumfovali na ihrisku FCI Levadia Tallinn 2:1, v úvodnom domácom zápase vyhrali rovnakým výsledkom. Žilinu čaká v ďalšej fáze belgický KAA Gent.

FCI Levadia Tallinn - MŠK Žilina 1:2 (1:2)

Góly: 10. Agyiri - 3. Rusnák, 45.+2 Stojčevski. Rozhodovali: Savovič - Djikanovič, Radulovič (všetci Č. Hora), ŽK: Adang, Addo (obaja Žilina), 2495 divákov.

FCI Levadia: Vallner – Tur, Heitor (68. Kirss), Fomba (87. Zakarljuka), Schjönning – Ainsalu, Peetson, Mavretič – Agyiri, Jakovlev (68. Pedro) – Bessala (45.+1 Vassiljev)
MŠK Žilina: Belko – Minárik, Stojčevski, Nemčík – Rusnák (87. Adang), Gidi, M. Sauer (73. Javorček), Bari – Ďuriš, Jambor (73. Myslovič), Essomba (60. Addo)

"Šošoni" viedli od 3. minúty, keď sa presadil Matúš Rusnák. Domáci vyrovnali vďaka Ernestovi Agyirimu, no na konci prvého polčasu Andrej Stojčevski hlavičkou rozhodol o víťazstve. Žilina v súčte oboch duelov vyhrala 4:2. Už o týždeň sa stretne s Gentom, ktorý bol priamo nasadený v druhom predkole. Prvý duel je na programe na ihrisku belgického mužstva.

Žilinčania pricestovali na estónsku pôdu s jednogólovým náskokom, no v zostave tímu chýbal Adrián Kaprálik, ktorý neodcestoval pre zranenie. "Šošoni" sa dostali do vedenia už v tretej minúte stretnutia. Essomba prihral Rusnákovi do pokutového územia, ten si loptu zasekol a strelou do ľavej časti bránky prekonal Vallnera. Domáci však o šesť minút vyrovnali na 1:1, keď Agyiri zakončením z hranice šestnástky nedal šancu brankárovi Belkovi.

Po polhodine hry mohol Tallin streliť aj druhý gól, no Bessala vo veľkej šanci nezakončil dôrazne a Belko jeho pokus ľahko zneškodnil. Hostia dostali v nadstavenom čase šancu zahrávať rohový kop, Sauer poslal center na prednú žrď a Stojčevski hlavičkou dostal Žilinčanov opäť do vedenia.

Vedúci tím estónskej ligy nastúpil do druhého polčasu so snahou streliť minimálne dva góly. V 57. minúte si domáci vytvorili niekoľko šancí po priamom kope, ale Belko podržal svoj tím. Žilinčania boli tiež nebezpeční, Bariho strela však mierila len do stredu brány a Jamborov pokus z uhla vyrazil Vallner. Agyiri mohol v 78. minúte vyrovnať aj po druhý raz v zápase, ale jeho strelu vytlačil Belko nad hornú žrď bránky. Hostia v ďalšom priebehu kontrolovali hru a pripísali si víťazstvo a postup.

01 - Modified: 2024-04-27 19:22:52 - Feat.: - Title: Mladík v Žiline unikal pred policajtmi, zastavil až po varovných výstreloch 02 - Modified: 2024-04-27 08:51:46 - Feat.: - Title: Liverpool sa dohodol s trénerom Slotom, na lavičke nahradí Kloppa 03 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 04 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 05 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska
27. apríl 2024 21:27