Karin Šunderlíková patrí medzi najviac bodujúce hráčky v zápasoch slovenskej volejbalovej reprezentácie. FOTO: TASR/F. Iván
StoryEditor

Univerzálka Sloveniek pre HN: Cítim, že súčasný tím je úplne inak nastavený ako v roku 2021. Cieľ je postup

17.08.2023, 09:00
  • Karin Šunderlíková pôsobí na klubovej úrovni v českom celku VK Prostějov.
  • Slovenské reprezentantky začnú svoju púť na ME v tallinnskej D-skupine zápasom proti Fínkam.
  • V národnom tíme debutovala Šunderlíková v máji 2017, keď ešte nemala ani 18 rokov, v prípravnom dueli na pôde Rumunska.

S akými cieľmi ste vycestovali na európsky kontinentálny šampionát? V šesťčlennej D-skupine budú našimi súperkami hráčky Fínska, Holandska, Francúzska, Španielska a domáceho Estónska.

Máme postupové ambície. Naša skupina je hrateľná, takže cieľom je dostať sa do vyraďovacej fázy turnaja medzi 16 najlepších tímov na šampionáte. Myslím si, že v kádri máme aj dobrý mix skúsenejších hráčok, ktoré už zažili aj predchádzajúce majstrovstvá, ako aj báb, ktoré sú mladšie ročníky.

Záverečný prípravný blok ste odštartovali už začiatkom júla. Ako hodnotíte posledného 1,5 mesiaca, keď ste ladili formu na majstrovstvá Európy?

Okrem tréningov sme hrali tri duely proti Maď...

Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
05. jún 2026 21:15