Dole hráč Spartaka Marco Djuričin a hráč Dnipra Eduard Sarapij v prvom zápase play off Európskej konferenčnej ligy vo futbale FC Spartak Trnava - SC Dnipro-1 v Trnave. FOTO: TASR/Lukáš Grinaj

Spartak Trnava nevyužil presilovku, hral ju takmer celý zápas. Daniel zahodil tutovku v poslednej minúte

23.08.2023, 20:40
23.08.2023, 20:44

Odveta je na programe budúci štvrtok o ôsmej večer v Košiciach, kde hráva ukrajinský vicemajster domáce stretnutia.

Futbalisti Spartaka Trnava remizovali v úvodnom zápase play off Európskej konferenčnej ligy s SC Dnipro-1 na domácom ihrisku 1:1. Hosťujúci tím hral od 5. minúty bez vylúčeného Eduarda Sarapijho a v nadstavenom čase aj bez Ihora Kohuta. Trnavčania to však nevyužili. Odveta je na programe na budúci štvrtok o ôsmej večer v Košiciach, kde hráva ukrajinský vicemajster domáce stretnutia.

Spartak poslal do vedenia v 55. minúte Kelvin Ofori, no veľmi prijateľný výsledok pre hostí zariadil v 67. minúte z pokutového kopu Oleksandr Pichaľonok.

Žltá karta

Do prvej šance sa mohli dostať domáci v 5. minúte, keď sa Djuricin predral cez Sarapija, ktorý však unikajúceho útočníka Spartaka stiahol na trávnik ako posledný hráč. Najskôr za to videl iba žltú kartu.

Následne však hlavný rozhodca Xhaja dostal signál od VAR a po vzhliadnutí videa putoval Sarapij predčasne pod sprchy. Hostia sa stiahli do defenzívneho bloku a tvorba hry zostala na domácich. Spartak upravil svoj pôvodný herný vzorec 4-3-3 a viac sa vysunuli Mikovič s Koštrnom. Trnavčania však v prvej polhodine nevedeli nájsť voľný priestor v kompaktnom tvare Dnipra.

Trnavský záložník Bukata pre HN: Postupová eufória ešte neopadla. Na tribúnach čakám to správne peklo

Až v 33. minúte sa to podarilo Danielovi, ktorý z ľavej strany poslal spätnú loptu presne na Procházku, jeho strelu však zneškodnil brankár Kinarejkin.

V 43. minúte mal čas na zakončenie volejom Mikovič, ale padajúcu loptu ideálne netrafil. V nadstavenom čase prvého dejstva bol blízko k otvoreniu skóre Djuricin, ale loptu z bezprostrednej blízkosti neprepasíroval za bránkovú čiaru.

Oživenie hry

play off EKL - 1. zápas

FC Spartak Trnava - SC Dnipro-1 1:1 (0:0)

Góly: 55. Ofori - 67. Pichaľonok. ŽK: Daniel, Bukata, Ofori, Oseni - Svatok, Rubčinskij, Kohut, Kinarejkin. ČK: 5. Sarapij, 89. Kohut po 2. ŽK (obaja Dnipro), Rozhodcovia: Xhaja - Avdo, Bregasi (všetci Alb.), 16.566 divákov.

Trnava: Takáč - Koštrna, Štetina, Kóša, Mikovič (82. Azango) - Bukata (46. Oseni), Zeljkovič (82. Bainovič), Procházka (46. Štefánik) - Ofori, Djuricin (46. Ristovski), Daniel

Dnipro: Kinarejkin - Mirošničenko, Svatok, Sarapij, Kravec - Babenko - Lednev (72. Filippov), Rubčinskij (59. Kohut), Pichaľonok (87. Horin), Horbunov (59. Kaplienko) - Huculiak

Tréner Michal Gašparík urobil pred vstupom do druhého dejstva až tri zmeny, ktoré priniesli značné oživenie hry. Z ihriska odišli Bukata, Djuricin aj kapitán Procházka. Nahradili ich Oseni, Štefánik a Ristovski.

Práve posledný menovaný sa dostal do príležitosti po necelých troch minútach, ale šance sa zľakol. V 53. minúte si domáci pýtali pokutový kop, keď v šestnástke spadol Ofori, ale hlavný arbiter udelil ghanskému stredopoliarovi žltú kartu za filmovanie pádu. Už o pár sekúnd sa však Ofori predviedol aj pekným futbalovým momentom, keď si naviedol loptu na ľavačku a s prispením teču prekonal Kinareikina - 1:0.

Ihneď po góle sa Trnavčania zahryzli do svojho súpera a vypracovali si tlak. Dvojgólový rozdiel však nedosiahli. Na opačnej strane v 65. minúte si nedal pozor brániaci Kóša, ktorý poslal k zemi Huculiaka a nariadený pokutový kop s istotou premenil Pichaľonok. V 78. minúte vyslal spoza šestnástky prudký pokus Daniel a Dnipru pomohlo brvno.

V 89. minúte predviedol tvrdý zákrok striedajúci Kohut, ktorý už jednu žltú kartu mal, a tak poslal svoj tím brániť v deviatich. V úplnom závere mal na kopačke víťazný gól Daniel, ale z hranice malého vápna trestuhodne prestrelil bránu.

01 - Modified: 2023-08-23 10:22:59 - Feat.: 1 - Title: Trnavský záložník Bukata pre HN: Postupová eufória ešte neopadla. Na tribúnach čakám to správne peklo 02 - Modified: 2023-08-21 11:00:54 - Feat.: 0 - Title: Čaká Slovan v Izraeli zelené peklo? Ultras Maccabi Haifa vítajú bratislavských fanúšikov pozvaním na pivo 03 - Modified: 2023-08-17 21:00:20 - Feat.: 1 - Title: Spartak Trnava zmazal stratu z Poľska a po výbornom výkone postúpil
01 - Modified: 2024-04-26 13:50:50 - Feat.: - Title: Potrebujeme aspoň sedem systémov Patriot. To je to, čo môže zachraňovať životy, vyhlásil Zelenskyj 02 - Modified: 2024-04-26 13:33:30 - Feat.: - Title: Zasiahli sme na východe Ukrajiny vlak, hlásia Rusi. Mal byť naložený zbraňami zo Západu 03 - Modified: 2024-04-26 13:04:43 - Feat.: - Title: Ukrajinského ministra poľnohospodárstva, ktorý je podozrivý z korupcie, prepustili na kauciu 04 - Modified: 2024-04-26 22:00:00 - Feat.: - Title: Vo vojne s NATO by Rusko čakala nevyhnutná porážka, Putin má jedinú nádej, povedal poľský minister zahraničia 05 - Modified: 2024-04-26 10:04:52 - Feat.: - Title: Na Ukrajine zadržali dvoch podozrivých zo špionáže. Vydávali sa za opravárov
27. apríl 2024 08:21