Hráči Slovana oslavujú gól v zápase A-skupiny 1. kola skupinovej fázy Európskej konfrenčnej ligy. FOTO: TASR/Martin Baumann

Belasá otočka hodná troch bodov. Slovan má prvé víťazstvo v skupine Konferenčnej ligy, zabrali lídri

21.09.2023, 22:57
21.09.2023, 23:54
  • Bratislavský Slovan hrá skupiny Konferenčnej ligy už tretí rok po sebe.
  • Vlani sa prebojovali belasí až do jarného osemfinále.
  • Tento ročník začali Bratislavčania ideálnym trojbodovým štartom.

Nadreli sa, ale do skupinových bojov vykročili tak, ako si želali. Futbalisti bratislavského Slovana vyhrali pred domácimi fanúšikmi prvý zápas v A-skupiny Európskej konferenčnej ligy, keď slovenský majster zdolal tím KÍ Klaksvík výsledkom 2:1.

Bratislavčanov potiahli predovšetkým opory. Prvý gól Slovana vsietil uzdravený kapitán Vladimír Weiss ml. a rozhodujúci presný zásah pridal v 74. minúte hlavou Srb Aleksandar Čavrič. Na tri body sa však slovanisti poriadne nadreli.

Európska konferenčná liga - A-skupina, 1. kolo:
ŠK Slovan Bratislava - KÍ Klaksvík 2:1 (0:0)

Gól: 54. Weiss, 74. Čavrič - 49. Pavlovič. ŽK: Savvidis, Lovat - Pavlovič, Andreasen, Danielsen. Rozhodovali: Ciochirca - Weiss, Obritzberger (všetci Rak.), 12.454 divákov
Slovan: Borjan - Blackman, Bajrič, Wimmer, Lovat - Savvidis (66. Kucka), Tolič (85. Abubakari), Kankava - Strelec (66. Barseghjan), Čavrič (90.+4. Pauschek), Weiss (90.+4. Marcelli)
Klaksvík: Johansson - Petersen, Faerö, Forren - Danielsen, Pavlovič (72. Klettskard), Andreasen, Da Silva - Frederiksberg, Gussiaas (90. Josephsen), Mikkelsen (72. Kassi)

Hostia z Faerských ostrovov stáli v hlbokom bloku a vzadu boli solídne organizovaní. Klaksvík len výnimočne podnikal ofenzívne výpady, no prakticky pri všetkom dôležitom bol šikovný krídelník Árni Frederiksberg. Slovan mal síce v prvom dejstve územnú prevahu a aj zopár pološancí, defenzívu Klaksvíku však „odomknúť“ nedokázali, a tak po prvých 45 minútach bol stav bezgólový.

V 49. minúte však štadión stíchol. Po rohovom kope „vyplával“ na zadnej žrdi Slovana nestrážený obranca Deni Pavlovič a skóroval. Šok! Slovan zrazu prehrával 0:1.

Rýchla gólová odpoveď

Našťastie reakcia domácich prišla onedlho. Rýchlonohý a ťahový Ćavrič vnikol po strane až do pokutového územia Klaksvíku a jeho prihrávku premenil na gól kapitán Weiss. V 54. minúte bol stav 1:1 a štadión ihneď poriadne ožil.

Slovan išiel naďalej za výhrou, no severania boli nepríjemní. Pozorne bránili, kúskovali hru a nechceli dovoliť domácim, aby sa dostali do tempa. Čas Slovanu rýchlo plynul a hoci mal územnú prevahu, skóre bolo nerozhodné.

Rozhodol populárny „Čaki“

Remízou sa však duel neskončil. Výhru zariadil belasým farbám populárny srbský legionár Aleksandar Čavrič. Hráč s prezývkou Čaki dostal výbornú „rezanú“ prihrávku od striedajúceho Barseghjana a jeho hlavička zapadla presne k žrdi Johanssonovej brány. Bežala 74. minúta a Bratislavčania sa konečne ujali vedenia.

Famózny zákrok aj veľké nervy

V 77. minúte ale mohlo byť vyrovnané. Domácich však famóznym zákrokom na čiare podržal brankár Milan Borjan. Slovan gólovú poistku na 3:1 nepridal, a tak sa musel, ako už obvykle, báť o výsledok až do posledných sekúnd. V závere Klaksvík ešte nepríjemne zahrozil a domáci diváci si pri šanci Faerčanov poriadne vydýchli. Vyrovnania sa však už hostia nedočkali. Slovan tak zvíťazil zaslúžene 2:1, hoci sa na tri body nadrel.

V druhom hracom dni skupiny hrá Slovan 5. októbra na pôde slovinského celku NK Olimpija Ľubľana.

01 - Modified: 2024-05-01 15:09:07 - Feat.: - Title: Slovenský pohár ovládli futbalisti Ružomberka. Získali druhú trofej 02 - Modified: 2024-05-01 12:28:57 - Feat.: - Title: Hancko od leta v svetovom veľkoklube? Možno, ale nový kouč si nemôže len diktovať mená posíl, varuje odborník 03 - Modified: 2024-04-27 08:51:46 - Feat.: - Title: Liverpool sa dohodol s trénerom Slotom, na lavičke nahradí Kloppa 04 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 05 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita
02. máj 2024 09:09