Vľavo hráč Spartaka Kristián Koštrna a hráč Nordsjaellandu Andreas Schjelderup bojujú o loptu počas zápasu 3. kola H-skupiny Európskej konferenčnej ligy FC Spartak Trnava - FC Nordsjaelland v Trnave. FOTO: TASR/Lukáš Grinaj

Trnava zostáva bez bodov. Kontrolovaným výkonom si prišli hostia z Dánska po víťazstvo

26.10.2023, 23:10

Futbalisti Spartaka Trnava prehrali vo štvrtkovom zápase Európskej konferenčnej ligy s FC Nordsjaelland 0:2. Po troch kolách figuruje slovenský tím s nulou na bodovom konte na dne tabuľky H-skupiny, ktorú vedie s deviatimi bodmi Fenerbahce Istanbul. Program EKL sa v ďalšom priebehu zrkadlovo obráti a Trnavčania sa predstavia 9. novembra na pôde Nordsjaellandu.

Hostia potvrdili v Trnave rolu favorita. Od úvodu trpezlivo kombinovali s loptou a odmenou im bol v 36. minúte úvodný gól Jonasa Jensena-Abbewa. Krátko po zmene strán zvýšil na 2:0 pre hostí Christian Rasmussen.

Naplnili sa očakávania

Bez straty bodu je po troch dueloch Fenerbahce, ktoré zdolalo Ludogorec Razgrad 3:1 a výrazne sa priblížilo k postupu do ďalšej fázy.

Od úvodu zápasu sa naplnili očakávania. Technicky zdatní hostia začali s držaním lopty a pri tvorbe útokov boli Trnavčania stiahnutí v plnom počte. Spartak vykrýval najmä stred ihriska, keďže Nordsjaelland kombinoval po zemi. Domácej obrane pomáhali v stredovej línii aj krídelníci Daniel a Ofori.

image

Spanilá jazda outsidera: Penalty proti Trenčínu? Neboli sme nervózni, hovorí po senzácii kapitán piatoligistu

Slovenský zástupca prvýkrát pohrozil v 13. minúte, keď ďalekonosnú strelu Štetinu vyrazil na roh brankár Hansen. Dánskemu vicemajstrovi chýbal v prvej dvadsaťminútovke moment prekvapenia a Trnava dokázala bez problémov vykrývať dôležité priestory. V 25. minúte prvýkrát rozvlnila sieť za brankárom Takáčom, no zakončujúceho Nygrena trafila lopta do ruky a gól tak neplatil.

Takáč podržal Trnavu

H-skupina Európskej konferenčnej ligy

3. kolo

FC Spartak Trnava - FC Nordsjaelland 0:2 (0:1)

Góly: 36. Jensen-Abbew, 48. Rasmussen. ŽK: Kompan Breznik, Zeljkovič - Diomande, Schjelderup. Rozhodovali: Lindhout - van Zuilen, Inia (všetci Hol.), 12.539 divákov

Trnava: Takáč - Djurič (37. Šulek), Štetina, Kóša - Koštrna, Bainovič (58. Bernát), Zejkovič, Mikovič (46. Kompan Breznik) - Ofori (71. Azango), Ďuriš (71. Ristovski), Daniel

Nordsjaelland: A. Hansen - Hey, K. Hansen, Jensen-Abbew (73. Nagalo), Frese - Diomande, Tverskov (86. Svensson), Nygren (73. Dorgeles) - Rasmussen (86. Ascone), Ingvartsen (67. Osman), Schjelderup

Už o pár sekúnd neskôr sa predral stredom obrany Rasmussen, ale Takáč skvelým zákrokom podržal Trnavu. Centimetre od otvorenia skóre bol v 30. minúte Ďuriš, ktorý usmerňoval strielanú loptu od Mikoviča a Hansenovi pomohla žrď. V 36. minúte rozohrával Nordsjaelland rohový kop a Spartak bránil iba v deviatich, keďže v opatere lekárov bol obranca Djurič.

Hostia dokázali využiť početnú prevahu v šestnástke a po hlavičke Jensena-Abbewa sa ujali vedenia. Tréner Gašparík navyše musel urobiť prvé vynútené striedanie, keď z hry stiahol zraneného Djuriča a na jeho miesto naskočil Šulek. Práve nový muž sa v 42. minúte uviedol výborne, keď po individuálnom prieniku zamestnal Hansena a vybojoval roh.

image

Na svoj progresívny herný štýl zlákali aj Lobotku. Trnavčania hostia klub, ktorý má ofenzívu v DNA

Ak chcela Trnava pomýšľať na body, musela ustáť úvod druhého dejstva a vytvoriť si priestor pre prípadný nátlak. Domáci kouč siahol aj po druhej zmene, keď Mikoviča nahradil Kompan Breznik.

tabuľka

1. Fenerbahce      3 3 0 0 8:3   9

2. Nordsjaelland   3 2 0 1 10:4  6

3. Razgrad         3 1 0 2 6:10  3

4. TRNAVA          3 0 0 3 1:8   0

Opak bol však pravdou, Spartakovci si nepostrážili v 48. minúte narážačku pred pokutovým územím, Rasmussen sa poľahky presadil a zabezpečil dánskemu mužstvu dvojgólové vedenie. Po hodine hry mohol tretí gól pridať Frese, ale mieril iba do brvna.

V 63. minúte sa po prvý raz radovali domáci diváci, keď loptu do siete dopravil Daniel, ale radosť "bílych andelov" schladil ofsajdový verdikt. Hostia povolili súperovi viac hry s loptou, no až na strelu Daniela z 85. minúty toho Spartak vpredu veľa nevymyslel a zaknihoval tretiu prehru v skupine. Štadión Antona Malatinského napriek tomu svoj tím odmenil potleskom.

01 - Modified: 2023-10-26 12:31:06 - Feat.: 1 - Title: Spanilá jazda outsidera: Penalty proti Trenčínu? Neboli sme nervózni, hovorí po senzácii kapitán piatoligistu 02 - Modified: 2023-10-22 17:49:34 - Feat.: 1 - Title: Slovan zvíťazil v Trnave a vedie ligu pred Trenčínom, fanúšikovia spôsobili požiar 03 - Modified: 2023-10-20 10:33:17 - Feat.: 1 - Title: Pre nedeľný zápas Spartak - Slovan chystá polícia bezpečnostné opatrenia, označili ho ako rizikový 04 - Modified: 2023-10-05 22:06:31 - Feat.: 1 - Title: Trnavčania sa obrovského favorita nezľakli. Spartak však tureckému veľkoklubu napokon tesne podľahol
01 - Modified: 2024-04-27 08:51:46 - Feat.: - Title: Liverpool sa dohodol s trénerom Slotom, na lavičke nahradí Kloppa 02 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 03 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 04 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 05 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu
28. apríl 2024 08:49