Brankár Matúš Kira (Košice) dotáva gól počas 12. kola futbalovej Niké ligy ŠK Slovan Bratislava - FC Košice v Bratislave. FOTO: TASR/Jaroslav Novák

Slovan zdolal Košice a potvrdil prvé miesto v tabuľke

29.10.2023, 20:15

Druhá priečka patrí s jednobodovou stratou Žiline, ktorá však odohrala o zápas viac. Košice figurujú na desiatej pozícii.

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 12. kola Niké Ligy nad Košicami 4:0. Úradujúci majster vďaka triumfu potvrdil prvé miesto v tabuľke a má na svojom konte 26 bodov.

Niké liga - 12. kolo

ŠK Slovan Bratislava - FC Košice 4:0 (3:0)

Góly: 6. Strelec, 9. Barseghjan, 14. Kucka, 47. Čavrič (z 11 m), ŽK: Kira (Košice). Rozhodovali: Kráľovič - Zemko, Vass, 6290 divákov.

Slovan: Borjan - Blackman (81. Lovat), Bajrič, Križan, Zmrhal - Kucka (46. Lichý), Tolič, Savvidis - Barseghjan (66. Marcelli), Čavrič (66. Abubakari), Strelec (84. Vojtko)

Košice: Kira - Fabiš, Šindelář, Jakubko – Golikov, Greššák (62. Gallovič), Faško, Petrák (37. Jonec) – Sovič (81. Anane), Medved (81. Sagna), Vasiľ (62. Liener)

Domáci od úvodu potvrdzovali rolu favorita a už v 6. minúte viedli po góle Strelca. "Belasí" krátko na to zvýšili vďaka Barsegjanovi na 2:0 a v úvodnej štvrťhodine sa presadil strelou spoza šestnástky aj Kucka. Slovanisti pokračovali naďalej v aktívnej hre a v prvom polčase Košiciam nedovolili ani jednu strelu na bránu.

Na začiatku druhej 45-minútovky dostal Tolič loptu za obranu, jeho strelu Kira ešte vyrazil, no následne Fabiš fauloval v šestnástke Strelca. Čavrič z penalty nezaváhal a upravil už na rozdiel štyroch gólov. Hostia si v ďalšom priebehu vytvorili niekoľko príležitostí, ale brankár Borjan si udržal čisté konto.

01 - Modified: 2023-10-27 14:39:07 - Feat.: 1 - Title: Trnava dostala pokutu a uzatvorili jej štadión, počas zápasu fanúšikovia kričali antisemitské pokriky 02 - Modified: 2023-10-26 20:17:24 - Feat.: 1 - Title: Víťazná šnúra Slovanu končí: Po prehre v Lille o post lídra A-skupiny 03 - Modified: 2023-10-26 12:31:06 - Feat.: 1 - Title: Spanilá jazda outsidera: Penalty proti Trenčínu? Neboli sme nervózni, hovorí po senzácii kapitán piatoligistu
01 - Modified: 2024-04-27 08:51:46 - Feat.: - Title: Liverpool sa dohodol s trénerom Slotom, na lavičke nahradí Kloppa 02 - Modified: 2024-04-26 11:30:13 - Feat.: - Title: Čaputová sa na záver úradovania v Košiciach stretla s exprezidentom Schusterom 03 - Modified: 2024-04-25 08:40:20 - Feat.: - Title: V Košiciach má vyrásť obchodné centrum za desiatky miliónov eur 04 - Modified: 2024-04-22 15:41:09 - Feat.: - Title: Pri zrážke autobusu MHD s nákladným autom v Košiciach utrpelo zranenia niekoľko ľudí 05 - Modified: 2024-04-22 13:25:38 - Feat.: - Title: Nehoda v Košiciach. Pri zrážke autobusu MHD s nákladným autom sa zranilo niekoľko ľudí
27. apríl 2024 11:12