Slovenskí hokejisti sa tešia z gólu v zápase Rakúsko - Slovensko na hokejovom turnaji o Nemecký pohár 9. novembra 2023 v nemeckom Landshute. FOTO TASR/SZĽH - Andrej Galica

Vynikajúci vstup Slovákov do turnaja, Rakúsko prevalcovali vysokým rozdielom

09.11.2023, 14:48

O svojom triumfe rozhodli už v prvej tretine. Dvomi gólmi sa blysli Oliver Okuliar a Jozef Baláž.

Slovenskí hokejisti zvládli svoj úvodný zápas na Nemeckom pohári, vo štvrtok zvíťazili v Landshute nad Rakúskom 7:1. O svojom triumfe rozhodli už v prvej tretine, ktorú vyhrali 4:0. V zápase sa dvoma gólmi blysli Oliver Okuliar a Jozef Baláž.

V ďalšom dueli sa zverenci Craiga Ramsayho predstavia v sobotu o 11:00 proti Dánsku, turnaj uzavrú súbojom proti domácemu Nemecku v nedeľu o 14.30.

SLOVENSKO - Rakúsko 7:1 (4:0, 2:1, 1:0)

• Góly: 8. Takáč (Faško-Rudáš, Cingel), 13. Baláž (Beňo), 15. Okuliar, 15. Baláž (Minárik), 34. Cingel (Čerešňák, Paulovič), 34. Okuliar, 42. Faško-Rudáš - 25. Feldner (Zwerger, Unterweger). Rozhodovali: Schukies, Schadewaldt - Schwenk, Menz, vylúčení: 3:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 328 divákov.
  • SLOVENSKO: Hlavaj - Gajdoš, Čerešňák, Ivan, Bučko, Beňo, Golian, Korenčík, Hain - Takáč, Cingel, Faško-Rudáš - Okuliar, Roman, Hrehorčák - Minárik, Baláž, Paulovič - Kusko, Šiška, Kukuča
  • Rakúsko: Madlener (21. Müller) - Unterweger, Maier, Würschel, Wolf, Zündel, Wimmer, Kirschläger, Schnetzer - Feldner, Achermann, Zwerger - P. Huber, Baumgartner, M. Huber - Rebering, Harnisch, Rohrer - Antonitsch, Maxa, Neubauer
Slováci mali prvé šance v zápase. Najskôr prinútil brankára k zákroku Hrehorčák, po ňom aj Cingel. Po necelých siedmich minútach mali Ramsayho zverenci k dispozícii prvú presilovku a dokázali ju využiť.

Na pravej strane sa šikovne uvoľnil Faško-Rudáš a Takáč sám pred bránkou nezaváhal - 1:0. Vzápätí sa ubránili prvému oslabeniu a potom prišla z ich strany gólová smršť.

Najskôr sa presadil po strele Beňa šikovným tečom Baláž a po ňom využil chybu Rakúšanov Okuliar. O ďalších 20 sekúnd dal štvrtý gól opäť Baláž.

Aj po prestávke boli slovenskí hokejisti aktívnejší, ale Rakúšania pridali najmä na dôraze a vďaka nemu sa im podarilo znížiť zásluhou Feldnera. Piaty gól Slovenska mohol dať v početnej výhode Roman, ale po prihrávke Kukuču sám pred brankárom neprepasíroval puk do siete.

Podarilo sa to až Cingelovi v 34. minúte po prihrávke Čerešňáka a už o 17 sekúnd neskôr dal svoj druhý gól v zápase Okuliar. Ďalšie šance zmaril brankár Müller, ktorý od druhej tretiny vystriedal Madlenera.

01 - Modified: 2023-10-11 08:51:04 - Feat.: 1 - Title: Elitný bek bez hviezdneho platu. Černák odvádza skvelú prácu, všimne si to však len málokto, tvrdí expert 02 - Modified: 2023-10-10 08:18:18 - Feat.: 0 - Title: Ako doplniť energiu počas športovania v zime?
01 - Modified: 2023-12-30 21:14:52 - Feat.: - Title: Slovan ukončil rok treťou výhrou v rade. "Trpel som", povedal tréner Nitry 02 - Modified: 2023-12-14 08:07:35 - Feat.: - Title: Slováci deklasovali na domácom turnaji Nórsko, severanom nastrieľali deväť gólov 03 - Modified: 2023-04-26 11:00:00 - Feat.: - Title: Neha uprostred chaosu: Zatiaľ čo mesto rozpálil hokejový ošiaľ, fotka ležiaceho páru uhranula svet 04 - Modified: 2023-01-15 08:05:43 - Feat.: - Title: Martin Chromiak zažiaril v AHL. Vyhlásili ho za prvú hviezdu stretnutia 05 - Modified: 2022-11-12 15:33:51 - Feat.: - Title: Slovenskí hokejisti prehrali s Dánmi, rozhodlo až predĺženie
05. máj 2024 07:41