Joshua King z Fenerbahce v akcii s trnavským Spartakom Romanom Procházkom. FOTO: Reuters

Fenerbahce Istanbul zdolal Trnavu. Mieri do osemfinále

14.12.2023, 21:16

Spartak už pred stretnutím v Istanbule vedel, že skončí na poslednej štvrtej priečke. V šiestich zápasoch v skupinovej fáze získal úradujúci víťaz Slovenského pohára jediný bod.

Futbalisti Fenerbahce Istanbul zvíťazili v záverečnom vystúpení v H-skupine Európskej konferenčnej ligy nad Spartakom Trnava 4:0 a zabezpečili si postup do osemfinále. V tabuľke skončili na prvom mieste vďaka lepšiemu celkovému skóre pred rovnako 12-bodovým Ludogorcom Razgrad. Bulharský tím zdolal FC Nordsjaelland 1:0 a predstaví sa v play off o osemfinále.

Spartak už pred stretnutím v Istanbule vedel, že skončí na poslednej štvrtej priečke. V šiestich zápasoch v skupinovej fáze, do ktorej postúpil z druhého predkola, získal úradujúci víťaz Slovenského pohára jediný bod za remízu 1:1 na pôde Nordsjaellandu.

Výpadok hráčov

H-skupina EKL - 6. kolo

Fenerbahce Istanbul - FC Spartak Trnava 4:0 (1:0)

Góly: 59. a 61. Džeko, 36. Kadioglu, 48. Takáč (vlastný). Rozhodovali: Stavrev - Kostadinov, Petreski (všetci Sev. Mac.), ŽK: Djiku, King, Oosterwolde - Bukata

Fenerbahce: Egribayat - Osayi-Samuel (63. Aziz), Djiku (78. Akcicek), Oosterwolde, Kadioglu - Szymanski, Yüksek, Fred - Kahveci (63. King), Džeko (74. Nayir), Tadič (74. Ünder)

Trnava: Takáč - Koštrna (46. Kompan Breznik), Djurič, Kóša, Šulek - Bukata (67. Procházka), Zeljkovič, Bernát - Ofori (80. Ujlaky), Ďuriš (74. Djuričin), Azango (67. Paur)

Jesennú derniéru absolvujú zverenci Michala Gašparíka v nedeľu proti Michalovciam v rámci 18. kola najvyššej domácej súťaže.

Okrem avizovaných maródov Štetinu, Štefánika, Daniela a Bainoviča vypadol Spartaku aj chorý kapitán Mikovič. Tréneri nemali pre administratívne dôvody k dispozícii ani Gorosita. Oslabení hostia vyslali prvú strelu na bránu, jej autorom bol Bernát, ale pre Egribayata to bola "malina". Potom už sa hralo podľa nôt favorita.

V 12. minúte sa po pravej strane šikovne dostal až do šestnástky Džeko, ale krížnou strelou netrafil bránu. V 23. minúte proti kanonierovi z Bosny a Hercegoviny zasiahol Takáč, ktorý jeho pokus vytlačil na roh. O chvíľu neskôr Djurič "zluftoval" loptu, ktorá prešla k Džekovi, ale domáci útočník v zakončení opäť neuspel.

Herná prevaha

tabuľka

1. Fenerbahce      6 4 0 2  13:11 12 (postup do osemfinále)

2. Razgrad         6 4 0 2  11:11 12 (postup do play off o osemfinále)

3. Nordsjaelland   6 3 1 2  17:7  10

4. TRNAVA          6 0 1 5  3:15  1

Fenerbahce pretavilo hernú prevahu do gólu v 36. minúte, individuálny prienik zakončil strelou k bližšej žrdi Kadioglu - 1:0. V závere prvého polčasu Takáč vyrazil Kahveciho strelu iba pred Szymanského, ktorého hlavičkový lob skončil tesne nad bránou.

Djurič hneď v úvodných sekundách druhého polčasu potiahol v šestnástke za dres Džeka a nariadenú jedenástku premenil Tadič aj s pomocou ľavej žrde a teču brankára Takáča - 2:0. O kontaktný gól sa pokúsil Bukata, ale mal poriadne vychýlenú mušku.

V 58. minúte "nabil" Fred pred pokutovým územím Kadiogluovi a jeho strele chýbali len decimetre. Už o chvíľu nechala rozháraná obrana Spartaka príliš veľa priestoru Džekovi, ktorý ponúknutými príležitosťami nepohrdol a po jeho dvoch góloch v krátkom rozpätí viedli domáci už 4:0. Rozhodnutý zápas rozkúskovali striedania a hoci ešte mali domáci nejaké šance, piaty gól už nepridali.

01 - Modified: 2023-12-14 13:19:41 - Feat.: 1 - Title: Plusový bod pri nominácii na Euro? Náš legionár je v Česku najlepší, vyniká v dôležitej hernej činnosti 02 - Modified: 2023-11-30 22:11:39 - Feat.: 1 - Title: Trpká prehra proti Razgradu. Trnava doma inkasovala rozhodujúci gól päť sekúnd pred koncom nadstavenia 03 - Modified: 2023-10-27 14:39:07 - Feat.: 1 - Title: Trnava dostala pokutu a uzatvorili jej štadión, počas zápasu fanúšikovia kričali antisemitské pokriky
01 - Modified: 2024-04-27 08:51:46 - Feat.: - Title: Liverpool sa dohodol s trénerom Slotom, na lavičke nahradí Kloppa 02 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 03 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 04 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 05 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu
27. apríl 2024 17:03