Vlhovej nevyšlo prvé kolo slalomu v Lienzi, na Shiffrinovú má obrovskú stratu

29.12.2023, 10:26
29.12.2023, 11:45

K úradujúcej držiteľke veľkého glóbusu sa nedokázala výraznejšie priblížiť žiadna zo súperiek.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala po úvodnom kole piatkového slalomu Svetového pohára alpských lyžiarok na desiatom mieste. V rakúskom Lienzi zaostávala za vedúcou Američankou Mikaelou Shiffrinovou o 2,41 sekundy. K úradujúcej držiteľke veľkého glóbusu sa nedokázala výraznejšie priblížiť žiadna zo súperiek.

Najbližšie k Shiffrinovej bola jej krajanka Paula Moltzanová s mankom 1,14 sekundy. O ďalších osemnásť stotín zaostala Anna Swennová-Larssonová zo Švédska, ktorá odštartovala úvodné piatkové kolo.

Vlhovej nevyšla úvodná časť a už na prvom medzičase strácala na priebežne prvú Swennovú-Larssonovú vyše sedem desatín. Manko nedokázala následne zmenšiť a v spodnej časti trate narástlo na 1,09 sekundy. Okrem pretekárok z najlepšej pätnástky ju predstihla aj Švajčiarka Nicole Goodová, ktorá štartovala ako tridsiata.

Po štvrtkovom obrovskom slalome jej tak nevyšla prvá jazda ani v tom klasickom. V "obráku" figurovala Vlhová na osemnástom mieste a nakoniec skončila siedma. V piatok posunula latku na úplne inú úroveň Shiffrinová, ktorá prekonala konkurentky o vyše sekundu, posunula sa do čela a nikto sa k nej nedokázal priblížiť.

Spomedzi elitnej pätnástky nezvládli prvé kolo Švédka Hanna Aronssonová Elfmanová, Mina Fürst Holtmannová z Nórska i chorvátska juniorka Zrinka Ljutičová. Trať staval Mitja Kunc, tréner Slovinky Andreji Slokarovej, ktorá bola o dve pozície pozíciu a sedem stotín za Vlhovou. Tá je v rakúskom stredisku v pozícii obhajkyne prvenstva z roku 2021. Druhé kolo je na programe o 13.00.

01 - Modified: 2024-04-25 05:30:56 - Feat.: - Title: V Lomnickom sedle napadlo 20 cm snehu, opäť sa tam bude lyžovať 02 - Modified: 2024-04-17 07:00:00 - Feat.: - Title: Lyžiarske strediská sa uchýlili k bizarnému kroku. Cez leto skladujú sneh, aby ho mali dosť na ďalšiu sezónu 03 - Modified: 2024-03-17 11:13:05 - Feat.: - Title: Americká lyžiarka Digginsová získala druhýkrát v kariére veľký glóbus 04 - Modified: 2024-03-16 13:33:43 - Feat.: - Title: Shiffrinová zvíťazila v záverečnom slalome, prevzala si ôsmy krištáľový glóbus 05 - Modified: 2024-03-13 15:33:22 - Feat.: - Title: Teplotné výkyvy maria lyžiarskym strediskám biznis. Podmienky nie sú až také dramatické, reaguje šéf TMR
28. apríl 2024 05:50